Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Ázia

GRUZÍNSKO

TAJOMNÝ KAUKAZ

GRUZÍNSKO

GRUZÍNSKO

CENA OD 900 €

Náročnosť:
KRAJINA
Gruzínsko
TBILISI je jedno z najkrajších európskych miest. Kresťanská aj ázijská história sa mieša so Sákašviliho výstavbou a súčasným európskym smerovaním. Chrámy s magickou atmosférou v krajine prvopočiatkov kresťanstva vám pripomenú duchovný rozmer nášho bytia. Vinárstva svetovej kvality zas porekadlo, že vo víne je pravda. Ceny v krajine umožňujú, že v reštauráciách Vás čakajú naozajstné hody.
Termíny
OBJEDNAŤ

18.02.2019 - 23.02.2019
3/4 dni dovolenky - zimné podmienky, možnosť predĺžiť aj o Lyžovačku
900 €
15.04.2019 - 20.04.2019
3/4 dni dovolenky
900 €
01.07.2019 - 06.07.2019
3/4 dni dovolenky
900 €
05.08.2019 - 10.08.2019
4/5 dní dovolenky
900 €
09.09.2019 - 14.09.2019
4/5 dní dovolenky
900 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, dopravu, poistenie CK voči insolventnosti.

Popis zájazdu

Pravoslávne svätostánky s kláštormi presýtenými duchovnom v objatí vrcholkov tajomného Kaukazu.

 

  • Gruzínsko je krajina, kde sa budete cítiť ako v „Božom koši“.
  • Najstaršie starokresťanské pamiatky, posvätné kláštory, duchovné základy kresťanstva, mystické zážitky na rozmanitom Kaukaze.
  • Víno a dobré jedlo v krajine „Zlatého rúna“.

 

Program zájazdu:

 
1. deň:

Odlet z Viedne, prílet do pohostinného Gruzínska a jeho hlavného mesta TBILISI.

Mesto s bohatou históriou nás privíta tradičnými gruzínskymi dobrotami. Ubytovanie v kvalitnom hoteli v centre, na všetkých 5 nocí. Z tejto našej základne hviezdicovito vyrážame objavovať skvosty krajiny.

2.deň:

Prehliadka mesta TBILISI, ktoré si zamilujete. Prekvapí Vás prepojením modernej a historickej architektúry. Desiatky veží, kostolov, krížov, sôch, parkov, divadlá či rušný život na Rustaveli Avenue. Na Baratashvillskej ulici si prezrieme slávnu vežu Gabriadze s hodinami, pokračujeme ku starodávnemu kostolu Anchiskhati, ktorý bol postavený v 6. storočí, postupujeme po slávnej ceste Sharden. Most Mieru, ktorý je vyrobený z kovového rámu a je celý vyplnený sklom. Navštívime starobylú pevnosť Narikala, ktorá najlepšie zachytáva „dušu“ starého mesta Tbilisi a ponúka panoramatický výhľad. Prechádzame do historicky významnej časti mesta Abanotubani, kde sa nachádzajú slávne sírové kúpele. Odporúčame! Najfotografovanejšou katedrálou je TSMINDA SAMEBA, patrí k najväčším pravoslávnym kostolom sveta.

3.deň:

Oblasť KACHETI je známa tradičnou výrobou svetoznámeho gruzínskeho vína. Navštívime vinára, spoznáme proces výroby a samozrejme ochutnáme. V jesennom termíne „dožinkov“ sa zúčastníme na „ Vínnej ceste“. Navštívime kláštor BODBE, kde sa nachádza hrob Svätej Nino, ktorá tu šírila vieru už začiatkom 4. storočia. Tento kláštor je jedným z hlavných pútnických miest v Gruzínsku. Navštívime mesto lásky SIGNAGI, ktoré je známe vďaka svojej jedinečnej architektúre. Prejdeme sa po hradbách a vychutnáme si romantické kaviarničky. Pre svoju polohu v srdci Gruzínska, malebným pastelovým domom a úzkym uličkám bude patriť táto oblasť k vrcholom cesty po Gruzínsku. Možnosť hodovať na mieste, kde večerali oficiálne štátne návštevy a celebrity.

4.deň:

MCCHETA, v staroveku hlavné mesto, dnes pod patronátom UNESCO. Katedrála SVETITSCHOVELI s krásnou výzdobou je dodnes jedným z najposvätnejších miest krajiny. Vy sa dozviete prečo. Vyjdeme ku kostolu DŽVARI na vysokom kopci a celú Mcchetu budeme mať ako na dlani. Pokračujeme do mesta GORI. Dom, v ktorom sa narodil Stalin, dnes prerobili na jeho múzeum. Nad mestom stojí mohutná pevnosť, odkiaľ vidno celé Gori. Smerujeme ešte ďalej – na najstaršie miesto celého Gruzínska. Rieka RIONI, po ktorej sa plavili slávni argonauti na svojej lodi Argó. Niekdajšie centrum starovekej Kolchydy – UPLISTSIKHE. Významná pamiatka UNESCO. Autentické preliezanie skalnatými chrámami a príbytkami vytesanými do kameňa.

5.deň:

Celodenný výlet k majestátnym horám KAUKAZU. Vyhliadka pri jazere Zhinvali, hrad Ananuri a kostol Nanebovzatia Panny Márie zo 17.stor., ktorý býval sídlom vojvodov. Cez Pasanauri do GUDAURI. Známe lyžiarske stredisko – francúzska kvalita za gruzínske ceny. V meste STEPANSMINDA pod bájnou horou, kde bol vraj pripútaný Prometeus – KAZBEG ( 5tisícovka, 7.najvyššia hora Kaukazu) prestúpime do džípov a vyvezieme sa ku kostolu Gergetiho trojice zo 14. storočia. Duchovná atmosféra miesta, kamenné oltáre, ikonostas, sviečky. Najkrajšie výhľady z výšky 2170m.n.n. na viaceré štíty KAUKAZU.

6.deň:

Odlet domov.

 

Možnosť predĺženia si pobytu podľa termínov.

V zime možnosť skvelej lyžovačky v stredisku GUDAURI alebo prelet do SVANETI. V lete možnosť návštevy skalného mesta VARDZIA, oblasti SVANETI a gruzínskeho letoviska BATUMI – oddych pri Čiernom mori za rozumné ceny.

Možnosť pokračovať v zájazde do ďalšej krajiny – ARMÉNSKO .

Možnosť PRED zájazdom absolvovať zájazd AZERBAJDŽAN.

 

Trasa zájazdu:

Tbilisi – Sigangi – Mchceta – Gori – Uplistikhe – Stepansminda(Kazbegi)

 

Pospájajte si krajiny podľa vášho času a chuti:

 
AZERBAJDŽAN + GRUZÍNSKO – 9.dní zájazdu
od 1 500 €, 5 dní dovolenky

AZERBAJDŽAN + GRUZÍNSKO + ARMÉNSKO – 13. dní zájazdu
od 2 200 €, 7 dní dovolenky

GRUZÍNSKO + ARMÉNSKO – 10.dní zájazdu
od 1 600 €, 6 dní dovolenky

GRUZÍNSKO  + LYŽOVAČKA NA KAUKAZE – 11.dní zájazdu
od  1 800 € , 9. dní dovolenky

CENA OD 900 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, dopravu, poistenie CK voči insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy, bakšiš, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 200 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

GRUZÍNSKO

TAJOMNÝ KAUKAZ
Cena od 900€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X