Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

Ázia

GRUZÍNSKO, ARMÉNSKO

Tajomný Kaukaz

GRUZÍNSKO, ARMÉNSKO

GRUZÍNSKO, ARMÉNSKO

CENA OD 1895 €

Septembrová megazľava na dvojicu 500  €
Náročnosť:
KRAJINA
Arménsko
Gruzínsko
Krajiny ukrývajúce tajomstvá, ktoré si okolité štíty rozprávajú dodnes. My ich spolu odhalíme. Výhľady sprevádzajúce naše kroky sú tou pravou odmenou každého cestovateľa. Fotografi si tiež prídu na svoje. Vôňa sviečok v chladných múroch kláštorov nasiaknutých spirituálnou atmosférou minulých storočí. To všetko doplnené o mestá, lokálnu kuchyňu a domorodých pohostinných obyvateľov.
Termíny
OBJEDNAŤ

28.06.2019 - 08.07.2019
len 6 dní dovolenky
1895 €
01.08.2019 - 11.08.2019
len 7 dní dovolenky
1895 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, dopravu, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Pravoslávne svätostánky s kláštormi presýtenými duchovnom v objatí vrcholkov tajomného Kaukazu

 

  • Najstaršie starokresťanské pamiatky na svete na rozmanitom Kaukaze.
  • Tajomné kláštory, kostoly v skalách, arménsky „Vatikán“ a najlepšia chalva.
  • Tyrkysové jazero Sevan, fascinujúce pohľady na horu Ararat a nekonečné výhľady sprevádzajúce nás celou cestou.

 

Program zájazdu

 
1.-3.deň:

Prílet do pohostinného Gruzínska a jeho hlavného mesta TBILISI. Mesto s bohatou históriou nás privíta tradičnými gruzínskymi dobrotami a my sa naplno ponoríme do jeho objavovania. Kostol TSAMINDA SAMEBA patrí k najväčším pravoslávnym kostolom sveta. Pri prechádzke jeho vnútrom zažijeme transcendentálne pocity. Desiatky veží, kostolov, krížov, sôch, parkov, divadlá či rušný život v Rustaveli Avenue. Kúsok od hraníc s Azerbajdžanom leží známa oblasť KACHETI s centrom TELAVI. Krajina, kde víno tečie ako voda a okolie je posiate zaujímavými kláštormi. Katedrála Alaverdi založená v 6. storočí asýrskym mníchom Yosebom.

4.-5.deň:

Výlet k čarovnému komplexu kláštorov DAVIT GAREJA. Zaujímavé jaskyne, fresky, objavíme svet, ktorý založili mnísi už v 6. storočí a pozrieme si to najzaujímavejšie, čo môžeme vidieť. Tzv. „Vojenskou cestou“ prejdeme Gruzínsko krížom až k štítom južného KAUKAZU. Nádherná krajina plná kopcov, skalnatých štítov ozdobených snehovou čiapočkou, údolí či dravých riek. Hrad ANANURI, v ktorom žila miestna kniežacia rodina už v 13. storočí, stojí priamo nad tyrkysovou riekou Aragvi. Pod Kazbegom navštívime mestečko STEPANSMINDA (bývalé Kazbegi) priamo pod bájnou horou. Zdá sa vám, že sa na jej vrchole niečo zalesklo? To môžu byť okovy, ktorými bol hore prikovaný samotný Prométeus. Kláštor TSAMINDA SAMEBA so zasneženým Kazbegom (5 047 m) patrí k najfotografovanejším obrázkom celej krajiny! Vystúpime na horu a užijeme si tento prekrásny kus sveta.

6.-7.deň:

Navštívime kláštory v meste MCCHETA. Centrum ortodoxnej cirkvi leží len pár kilometrov od Tbilisi, no je to parametrálne odlišný svet. Kláštory pod patronátom UNESCO tu stoja už dlhé desaťročia. Katedrála SVETITSCHOVELI s krásnou výzdobou je dodnes jedným z najvýznamnejších svätostánkov krajiny! Sv. Nina, ktorá šírila kresťanstvo začiatkom 4. storočia, prechádzala miestami, po ktorých kráčame. Vyjdeme ku kostolu DŽVARI na vysokom kopci a celú Mcchetu budeme mať ako na dlani. Cestou do Kutaisi sa zastavíme v preslávenom meste GORI. Dom, v ktorom sa narodil Stalin, dnes prerobili na jeho múzeum. Nad mestom stojí mohutná pevnosť, odkiaľ vidno celé Gori. V meste UPLISTSIKHE prelezieme skalnatými domami či príbytkami vytesanými do kameňa. Vedeli ste, že sme práve na najstaršom mieste celého Gruzínska? Rieka RIONI, po ktorej sa plavili slávni argonauti na svojej lodi Argó. Niekdajšie centrum starovekej Kolchydy! Na juhu krajiny objavíme skalnaté mesto VARDZIA, kde dodnes žijú mnísi. Kostoly vytesané do skál ozdobené freskami či nekonečné jaskyne sú len jedným z ťahákov. Príchod do Arménska.

8.-9.deň:

Nádherné kláštory HAGHPAT a SANAHIN, neďaleko mestečka Alaverdi. Príchod až k brehom „mora“, ako domáci zvyknú nazývať obrovské jazero SEVAN. V lesoch ukrytý tichý kláštor HAGHARTSIN, kde budeme počuť praskot horiacich sviečok zanechané pútnikmi. Večer strávime v hlavnom meste v JEREVANE. Vedeli ste, že Arménsko má svoj vlastný Vatikán? Práve ECHMIADZIN, kam smerujeme, nosí tento titul. O miestnej katedrále sa hovorí, že je prvým kostolom, ktorý oficiálne nejaký štát postavil. Arménsko je totiž prvou krajinou, kde sa uzákonilo už v roku 301 kresťanstvo. Blízka katedrála ZVARTNOC je úplne iná ako všetky predošlé. Zaujala aj UNESCO. Uvidíme, čím žije dnešný Jerevan. Výhľad na mesto z nedokončeného pamätníku, ulice plné ľudí, podniky a vynikajúci arménsky koňak.

10.-11.deň:

Staroveký chrám GARNI. Kláštor GEGHARD je prilepený ku skalnatej stene a je obľúbeným miestom domácich pútnikov. Maľby, vôňa medových sviečok, plamienky mihotajúce sa na kamenných stenách. Priblížime sa k obrovskému ARARATU, aby sme si pozreli fotogenický kláštor KHOR VIRAP. Jeho opevnenie a vežička so zasneženým Araratom v pozadí, si pýta ďalšie a ďalšie fotky. Príbeh o sv. Jurajovi a miesto, odkiaľ sa začalo v Arménsku šíriť kresťanstvo. Ako bonbónik sa dostaneme až ku kláštoru NORAVANK, kde budeme na kamenných reliéfoch hľadať tvár samotného Boha. Oddych v Jerevane a odlet domov

 

Trasa zájazdu

Tbilisi – Telavi – Kazbegi – Mecheta – Gori – Vardzia – Alaverdi – Sevan – Echmiazdin – Jerevan

CENA OD 1895 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, dopravu, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy, bakšiš, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 330 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

GRUZÍNSKO, ARMÉNSKO

Tajomný Kaukaz
Cena od 1895€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X