Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Európa

GRÓNSKO

Vaša nezabudnuteľná cesta

GRÓNSKO

GRÓNSKO

CENA OD 2995 €

Náročnosť:
KRAJINA
Grónsko
Pešie túry, trek na ľadovec, plavba na nafukovacích člnoch okolo špičiek ľadovcov a „Patagónia Arktídy“, Pohorie Tasermiut.

Termíny
OBJEDNAŤ

31.07.2020 - 15.08.2020
len 11 dní dovolenky
2995 €
Cena zahŕňa

Letenku na trase Reykjavík/Kodaň – Narsusuaq – Reykjavík/Kodaň, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hosteloch a v stanových kempoch, všetky túry a exkurzie uvedené v programe, komplet stravu okrem večerí v mestách, komplet dopravu v Grónsku, poistenie CK proti insolventnosti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Popis zájazdu

Surová krása prírody zamrznutá v čase.

 

  • Panoramatické výhľady na zamrznutú krásu v obklopení Arktického oceánu.
  • Drsnú tundru striedajú zelené kvetinové údolia.
  • Srdce nám zahrejú aj naoko prosté aktivity, ako je zbieranie černíc, hríbov a rybolov.
  • Tu to však má absolútne inú, viac dobrodružnú príchuť.
  • Ľad nás však bude sprevádzať aj naďalej.
  • Najbližšie sa k nemu dostaneme počas morskej expedície do fjordu Qoorooq.
  • Alebo dáte prednosť exkurzii po ľade po svojich?
  • Diaľky severu sú tu pre Vás!

 

Program zájazdu

 
1.-2. deň:

Let malým lietadlom z Reykjavíku do NARSARSUAQ. Plavba cez fjord TUNALLIARFIK okolo mnohých ľadovcov. Príchod do očarujúceho kempu umiestneného na pieskovej pláži, ktorý kontrastuje s dych berúcim výhľadom na dva ľadovce v oblasti Qaleraliq. Výstup do základne pri jazere TASERSUATSIAQ a panoramatický výhľad na vnútrozemský ľad. Peší výstup cez pieskové údolie, ktorý nás prevedie cez zelenú a drsnú tundru. Očami preskúmame nekonečnú ľadovú pokrývku smerom na sever, ktorá sa končí až niekde pri Arktickom oceáne.

3.-4. deň:

Plavba cez ľadovcové polia. Nádhera zvislých stien plávajúcich ľadovcov a naša EXKURZIA PO ĽADE v špeciálnej obuvi. Loďou sa dostaneme do hlavného mesta QAQORTOQ, dnes s takmer 3 000 obyvateľmi.

5.-6. deň:

UUNARTOQ a systém fjordov, ktoré tu sú v obkľúčení nekonečného ľadu. Popoludní budeme mať voľný čas na relax v horúcich prameňoch. Plávajúce kusy chladného ľadu sú pritom len necelých 500 metrov od nás. Dedinka TASIUSAQ a nádherné prírodné kontrasty a scenéria obkolesená horami. Rieka KUUSUAQ, najpopulárnejšia lososová rieka v južnom Grónsku a k jazeru TASERSUAQ cez horský priechod Saputit.

7.-9. deň:

Plavba k ľadovcu TASERMIUT okolo fjordu s rovnakým menom. Tri úchvatné hory a ĽADOVÝ VODOPÁD. Noc v kempe pod obrovskou Ulamertorsuaq – jedna z najväčších a najstrmších zvislých stien na svete. Ubytovanie v stanoch. Trek v stredne náročnom teréne ku koreňom ľadovca v úžasnom žulovom masíve NALUMASORTOQ. Trek do základe steny Ulamertorsuaq, známej aj ako „Veľká stena“.

10.-11. deň:

Plavba na nafukovacom člne do NANORTALIQU. Mesto je podstatnú časť roka v absolútnej izolácii ľadu. Loďou do mesta NARSAQ, preskúmanie múzea, miestnych obchodov, kostola a večera v miestnej reštaurácii. Počas plavby loďou sa budeme snažiť zbadať veľryby.

12.-13. deň:

„Kráľovskou cestou“ do IGALIKO. Absolvujeme morskú exkurziu do fjordu QOOROOQ a naše oči spočinú na najúžasnejšom ľadovci v celom južnom Grónsku. Loďou sa preplavíme okolo blokov ľadu, budeme sa plaviť až dovtedy, dokiaľ sa už pre množstvo ľadu nebude dať pokračovať ďalej. TASIUSAQ a SERMILIK, „prístav plávajúcich ľadovcov“. Pešia túra na farmu Tasiusaq, kde žije len sedem ľudí v úplnej izolácii fjordu Sermilik, ktorý je skoro vždy blokovaný obrovskými kusmi ľadu priamo z ľadovcov.

14.-16. deň:

Peší výlet cez KVETINOVÉ ÚDOLIE, kde vďaka rôznym sedimentom, ktoré tu zanechal ľadovec, dnes rastie množstvo kvetov. Ľadovec KIATTUT a panoramatický pohľad na ľadovú prikrývku. Jedna z najpamätnejších exkurzií v celom Grónsku! Rozlúčková večera s typickými grónskymi produktmi – veľrybami, tuleňmi, sobmi karibu. Transfer do Narsarsuaqu, odlet do prestupového mesta, odlet do Viedne a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Narsarsuaq – Qaqortoq – Uunartoq – Alluitsup Paa – Tasiusaq – Tasermiut Fjord – Ulamertorsuaq – Nanortalik – Narsaq – Igaliko

CENA OD 2995 € ZAHŔŇA
Letenku na trase Reykjavík/Kodaň – Narsusuaq – Reykjavík/Kodaň, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hosteloch a v stanových kempoch, všetky túry a exkurzie uvedené v programe, komplet stravu okrem večerí v mestách, komplet dopravu v Grónsku, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Stravu, letenku do Reykjavíku alebo do Kodane a prípadné ubytovanie v Reykjavíku/ v Kodani, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov, batožinu do podpalubia.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 750 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

GRÓNSKO

Vaša nezabudnuteľná cesta
Cena od 2995€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X