Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

Európa

GRÓNSKO

Vaša nezabudnuteľná cesta

GRÓNSKO

GRÓNSKO

CENA OD 3095 € 2995 €

NOVOROČNÁ ZĽAVA 100  €
Náročnosť:
KRAJINA
Grónsko
Pešie túry, trek na ľadovec, plavba na nafukovacích člnoch okolo špičiek ľadovcov a „Patagónia Arktídy“, Pohorie Tasermiut.
Termíny
OBJEDNAŤ

02.08.2019 - 17.08.2019
len 11 dní dovolenky
2995 €3095 €
Cena zahŕňa

Letenku na trase Reykjavík/Kodaň – Narsusuaq – Reykjavík/Kodaň, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hosteloch a stanových kempoch, všetky túry a exkurzie uvedené v programe, komplet stravu okrem večerí v mestách, komplet dopravu v Grónsku, poistenie CK proti insolventnosti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Popis zájazdu

Surová krása prírody zamrznutá v čase.

 

  • Panoramatické výhľady na zamrznutú krásu v obklopení Arktického oceánu.
  • Drsnú tundru striedajú zelené kvetinové údolia.
  • Srdce nám zahrejú aj naoko prosté aktivity, ako je zbieranie černíc, hríbov a rybolov.
  • Tu to však má absolútne inú, viac dobrodružnú príchuť.
  • Ľad nás však bude sprevádzať aj naďalej.
  • Najbližšie sa k nemu dostaneme počas morskej expedície do fjordu Qoorooq.
  • Alebo dáte prednosť exkurzii po ľade po svojich? Diaľky severu sú tu pre vás!

 

Program zájazdu

1.-2 deň:

Let malým lietadlom z Reykjaviku do NARSARSUAQ. Plavba cez fjord TUNALLIARFIK okolo mnohých ľadovcov. Príchod do očarujúceho kempu umiestneného na pieskovej pláži, ktorý kontrastuje s dych berúcim výhľadom na dva ľadovce v oblasti Qaleraliq. Výstup do základne pri jazere TASERSUATSIAQ a panoramatický výhľad na vnútrozemský ľad. Peší výstup cez pieskové údolie, ktorý nás prevedie cez zelenú a drsnú tundru. Očami preskúmame nekonečnú ľadovú pokrývku smerom na sever, ktorá sa končí až niekde pri Arktickom oceáne.

3.-4.deň:

Plavba cez ľadovcové polia. Nádhera zvislých stien plávajúcich ľadovcov a naša EXKURZIA PO ĽADE v špeciálnej obuvi. Loďou sa dostaneme do hlavného mesta QAQORTOQ, dnes so skoro 3 000 obyvateľmi.

5.-6.deň:

UUNARTOQ a systém fjordov, ktoré tu sú v obkľúčení nekonečného ľadu. Popoludní budeme mať voľný čas na relax v horúcich prameňoch. Plávajúce kusy chladného ľadu sú pritom len necelých 500 metrov od nás. Dedinka TASIUSAQ a nádherné prírodné kontrasty a scenéria obkolesená horami. Rieka KUUSUAQ, najpopulárnejšia lososová rieka v južnom Grónsku a k jazeru TASERSUAQ cez horský priechod Saputit.

7.-9.deň:

Plavba k ľadovcu TASERMIUT okolo fjordu s rovnakým menom. Tri úchvatné hory a ĽADOVÝ VODOPÁD. Noc v kempe pod obrovskou Ulamertorsuaq – jednou z najväčších a najstrmších zvislých stien na svete. Ubytovanie v stanoch. Trek v stredne náročnom teréne ku koreňom ľadovca v úžasnom žulovom masíve NALUMASORTOQ. Trek do základe steny Ulamertorsuaq, známej aj ako „Veľká stena“.

10.-11.deň:

Plavba na nafukovacom člne do NANORTALIQU. Mesto je podstatnú časť roka v absolútnej izolácii ľadu. Loďou do mesta NARSAQ, preskúmanie múzea, miestnych obchodov, kostola a večera v miestnej reštaurácii. Počas plavby loďou sa budeme snažiť zbadať veľryby.

12.-13.deň:

„Kráľovskou cestou“ do IGALIKO. Absolvujeme morskú exkurziu do fjordu QOOROOQ a naše oči spočinú na najúžasnejšom ľadovci v celom južnom Grónsku. Loďou sa preplavíme okolo blokov ľadu, budeme sa plaviť až dovtedy, dokiaľ sa už pre množstvo ľadu nebude dať pokračovať ďalej. TASIUSAQ a SERMILIK, „prístav plávajúcich ľadovcov“. Pešia túra na farmu Tasiusaq, kde žije len sedem ľudí v úplnej izolácii fjordu Sermilik, ktorý je skoro vždy blokovaný obrovskými kusmi ľadu priamo z ľadovcov.

14.-16.deň:

Peší výlet cez KVETINOVÉ ÚDOLIE, kde vďaka rôznym sedimentom, ktoré tu zanechal ľadovec, dnes rastie množstvo kvetov. Ľadovec KIATTUT a panoramatický pohľad na ľadovú prikrývku. Jedna z najpamätnejších exkurzií v celom Grónsku! Rozlúčková večera s typickými grónskymi produktmi – veľrybami, tuleňmi, sobmi karibu. Transfer do Narsarsuaqu, odlet do prestupového mesta, odlet do Viedne a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Narsarsuaq – Qaqortoq – Uunartoq – Alluitsup Paa – Tasiusaq – Tasermiut Fjord – Ulamertorsuaq – Nanortalik – Narsaq – Igaliko

CENA OD 2995 € ZAHŔŇA
Letenku na trase Reykjavík/Kodaň – Narsusuaq – Reykjavík/Kodaň, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hosteloch a stanových kempoch, všetky túry a exkurzie uvedené v programe, komplet stravu okrem večerí v mestách, komplet dopravu v Grónsku, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Stravu, letenku do Reykjavíku alebo do Kodane a prípadné ubytovanie v Reykjavíku/Kodani, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 750 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

GRÓNSKO

Vaša nezabudnuteľná cesta
Cena od 2995€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X