Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Amerika

GALAPÁGY

Ostrovy Santa Cruz, San Cristóbal, Espaňola, Santa Fé, Bartolomé, North Seymour

GALAPÁGY

GALAPÁGY

CENA OD 2895 €

Náročnosť:
KRAJINA
Ekvádor
Váš splnený sen v lone jedinečnej prírody súostrovia Galapágy, počas ktorého navštívime šesť galapágskych ostrovov. Každý z nich je jedinečný, z toho štyri sú neobývané. Inšpirácia Charlesa Darwina je dodnes najväčším evolučným laboratóriom na zemi!
Termíny
OBJEDNAŤ

13.04.2019 - 21.04.2019
len 4 dni dovolenky
2895 €
04.05.2019 - 12.05.2019
len 4 dni dovolenky
2895 €
29.06.2019 - 07.07.2019
len 4 dni dovolenky
2895 €
24.08.2019 - 01.09.2019
len 4 dni dovolenky
2895 €
26.10.2019 - 03.11.2019
len 4 dni dovolenky
2895 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, pozemnú a lodnú dopravu na Galapágoch, komplet výlety na všetky ostrovy uvedené v programe, poistenie CK voči insolventnosti.

Popis zájazdu

Kompletne prepracovaný program s ostrovmi Bartolomé a Espaňola, na ktorý ste sa donedávna mohli dostať iba na drahej, niekoľkodňovej plavbe!

 

  • Absolútne jedinečný ostrov Espaňola, jediné miesto, kde hniezda endemické albatrosy galapágske.
  • Šnorchlovanie v čistučkom Pacifiku, tučniaky, morské aj zemské leguány, obrovské korytnačky a endemické uškatce.
  • Pečené langusty, čerstvé morské plody a skvelé ryby.

 

Program zájazdu

 
1.-2.deň:

Ranný odlet do Ekvádoru a prílet do QUITA. Nocľah v Quito a odlet na súostrovie GALAPÁGY ležiace tisíc kilometrov na západ, plné jedinečných živočíchov a rastlín. Na vysočine ostrova Santa Cruz si vychutnáme pohľad na obrovské slonie korytnačky a pokúsime sa absolvovať úvodnú prechádzku skaléziovým lesom. Ten obklopuje jedinečnú geologickú formáciu LOS GEMELOS. Vedeli ste, že skalézie sú galapágskym endemitom a žije ich tu až 15 druhov? Na mieste zvanom EL CHATO sa odfotíme s prvými typickými obyvateľmi – obrovskými korytnačkami. Nocľah na ostrove SANTA CRUZ.

3.-4.deň:

V tento deň máme naplánovaný celodenný výlet na jeden z najkrajších ostrovov Galapág, NORTH SEYMOUR. Počas pešej túry budeme opäť obdivovať krásne samčeky fregatiek, ako lákajú samičky nafukovaním sýtočerveného hrdelného vaku. North Seymour je aj ostrovom, kde sa nám azda podarí stretnúť aj ikonického zástupcu vtáčej fauny – Sulu modronohú. Ďalší fantastický ostrov s jedinečnými tvormi, úžasným šnorchlovaním a výletom pomedzi endemické opuncie. Ostrov SANTA FÉ, pre ktorý sú typické leguány bledé, ktoré nežijú na nijakom inom galapágskom ostrove a, pochopiteľne, ani nikde inde na svete. Šnorchlovanie (často sa k vám počas šnorchlovania priblížia hravé uškatce na dosah ruky, čo je fascinujúci zážitok) a návrat do mestečka Puerto Ayora.

5. deň:

V tento deň máme naplánovanú návštevu ďalšieho neobývaného ostrova, BARTOLOMÉ. Zdá sa vám, že ste povestný kužeľ skaly zvaný PINNACLE ROCK už niekde videli? Je to najfotogenickejší ostrov Galapág, kde sa ale budeme aj kúpať a užívať si bezpečný oceán. Kto však chce, pôjde sa po ostrove poprechádzať a užije si pohľad, aký žiaden iný ostrov Galapág neponúka – panorámu neskutočnej formácie, ktorá fascinovala aj Charlesa Darwina. Okrem toho sa pokúsime nájsť aj pinky, nenápadné vtáčiky, ktoré ohromili Ch. Darwina a zohrali rozhodujúcu úlohu v jeho diele O pôvode druhov. Návrat do mestečka Puerto Ayora a návšteva miestneho trhu. Na svoj kúsok ryby tu spolu s ľuďmi čakajú aj uškatce a pelikány.
6.-9. deň:

Odchod loďou na ostrov SAN CRISTÓBAL. Krátke zoznámenie sa s hlavným mestom Galapág, PUERTO BAQUERIZO MORENO. Prehliadka návštevníckeho centra, ktoré predstavuje kompletnú a zdokumentovanú históriu Galapág, jeho ekosystémov, flóry a fauny. Centrum sa zameriava predovšetkým na históriu súostrovia od jeho sopečných počiatkov až po súčasnosť. Pokračujeme peším výletom až ku kolóniám fregát. Nocľah na ostrove San Cristóbal. Vrchol zájazdu, ostrov ESPAŇOLA. Najstarší ostrov Galapág má už 4 milióny rokov a pomaly umiera. Poďme si ho pozrieť, kým ho Pacifik úplne nepohltí! Na tento ostrov sa iba nedávno začalo cestovať v rámci celodenných výletov. Túto jedinečnú príležitosť si nenecháme ujsť. Len tu hniezdia ALBATROSY GALAPÁGSKE a vidieť ich v ich prirodzenom prostredí je pre každého milovníka prírody splneným snom. Okrem nich sú tu však aj uškatce a morské leguány. Absolvujeme tu peší výlet a takisto perfektné šnorchlovanie. Návrat do Puerto Baquerizo Moreno. Odlet z ostrova San Cristóbal späť do kontinentálneho Ekvádoru, nasleduje prestup na lietadlo do Európy. Príchod domov.
 

Trasa zájazdu:

Quito – Santa Cruz – San Cristóbal – Espaňola – Santa Fé – Bartolomé – North Seymour

CENA OD 2895 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, pozemnú a lodnú dopravu na Galapágoch, komplet výlety na všetky ostrovy uvedené v programe, poistenie CK voči insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Let na Galapágy (cca 295 €), stravu (okrem uvedenej), vstupy, povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 510 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

GALAPÁGY

Ostrovy Santa Cruz, San Cristóbal, Espaňola, Santa Fé, Bartolomé, North Seymour
Cena od 2895€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X