Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Európa

KORZIKA

Okruh ostrovom krvnej pomsty

KORZIKA

KORZIKA

CENA OD 1000 €

Náročnosť:
KRAJINA
Francúzsko
Napoleon by Korziku spoznal len podľa vône. Počas návštevy ostrova Vám vyrazia dych pláže s krištáľovo čistou vodou, horské výhľady, časom nedotknuté mestečká, nádherné lesy a rieky na ostrove s rozlohou Prešovského kraja.

Termíny
OBJEDNAŤ

27.06.2020 - 06.07.2020
len 6 dní dovolenky
1000 €
29.08.2020 - 07.09.2020
len 5 dní dovolenky
1000 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, dopravu, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Ranné slnko sfarbí hory nad tmavomodrým morom doružova a vznikne najkrajší výhľad v Stredozemnom mori.

 

  • Na tomto okruhu si prídu na svoje aj dvojice, ktoré sa nevedia rozhodnúť medzi dovolenkou pri mori alebo na horách – užijete si oboje.

 

Program zájazdu:

 

1. deň:

Cesta na KORZIKU, prílet do BASTIE. Prehliadka mesta, prvé kúpanie sa na mestskej pláži. Mesto vyrástlo okolo pevnosti a dnes je vstupnou bránou na ostrov. Taliansky charakter a patinu zašlých čias si uchovalo najmä v okolí citadely, v štvrti Terra Vecchia okolo starého prístavu Le Vieux-Port.

2. deň:

Celodenný výlet okolo mysu CAP CORSE. Na východnej strane 15 km širokého a 40 km dlhého polostrova sú malé prístavy v zátokách, ktoré sa blyštia zlatým pieskom. Na západnom pobreží sú dediny položené vysoko na skalnatých útesoch. Začíname v malom prístave ST. FLORENT s Janovskou vežou, pokračujeme do PATRIMONIO, kde môžeme ochutnať korzické vína. Zažijeme NONZU s kameňmi pokrytými strechami na vysokom skalisku. PINO, dedinka postavená ako balkón nad morom. Cez PETRANERU naspäť do Bastie.

3. deň:

Starobylé CORTE, historické hlavné mesto so stredovekou pevnosťou, výstup údolím rieky Tavignano do úchvatného kaňonu obklopeného skalami, potom popri najväčšej korzickej rieke Golo do horskej dedinky LOZZI. Pokračujeme cez priesmyk COL DE VERGIO a skalnou krajinou s výhľadmi na tiesňavu Spelunca do prístavu PORTO. Tu nás čaká malebná zátoka s Janovskou vežou, kúpanie sa na kamienkovej pláži.

4. deň:

Jedna z najkrajších korzických pláží ARONE, cestou prechádzka na najzápadnejší výbežok CORSE DU SUD – CAPO ROSSO s Janovskou vežou a s výhľadom (3 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m). Zastávka v obci PIANA, zapísanej na zozname najkrajších francúzskych obcí. Alternatívne možnosť výletu loďou z Porta cez zátoku Girolata za morskou faunou do prírodnej rezervácie SCANDOLA, prípadne pozdĺž červených skál Les Calanches.

5. deň:

Ľahká túra z Col de Vergio k salašom RADULE, kúpanie sa v kaskádach pod vodopádmi (3 hod, ↑ 150 m, ↓ 250 m). Alternatívne deň na pláži.

6. deň:

Odjazd do AJJACCIA, do hlavného mesta Korziky a rodiska Napoleona. Prehliadka starého SARTENE, „najkorzickejšieho“ mesta a povestného sídla miestnej mafie.

7. deň:

Fakultatívny lodný výlet okolo útesov ku korzickému „Gibraltaru“ – BONIFACIU. Možnosť prechádzky okolo bielych útesov ku krásnej piesčitej pláži a majáku Capu Pertusato.

8. deň:

Výjazd okolo priehrady L´Ospédale (Nemocnica), prechádzka k 60-metrovému Borovicovému vodopádu (Piscia di Gallo).

9. deň:

Oddychový deň na pláži SAINTA GIULIA lemovanej voňavými borovicami. Jednoducho nebo na zemi.

10. deň:

Prejazd do BASTIE a odlet.

SLEDUJTE NA NAŠOM WEBE MOŽNOSŤ ABSOLVOVAŤ VÝSTUP NA NAJVYŠŠIU HORU KORZIKY – MONTE CINTO, 2 706 m.n.m.

Trasa zájazdu:

BASTIA – ST. FLORENT – PATRIMONIO – NONZA – PINO – CAP CORSE – PETRANERA – CORTE PORTO – LOZZI – COL de VERTIGO – PORTO – ARONE – CORSE DU SUD – PIANA – AJJACCIO – SARTENE – BONIFACIO – PISCIA DI GALLO – SAINTA GIULIA – BASTIA

CENA OD 1000 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, dopravu, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Fakultatívne výlety, stravu, vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 350 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

KORZIKA

Okruh ostrovom krvnej pomsty
Cena od 1000€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X