Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Európa

DEKADENTNÝ PARÍŽ A LONDÝN S MICHALOM HAVRANOM

Metropoly Západnej Európy

DEKADENTNÝ PARÍŽ A LONDÝN S MICHALOM HAVRANOM

DEKADENTNÝ PARÍŽ A LONDÝN S MICHALOM HAVRANOM

CENA OD 699 €

Náročnosť:
KRAJINA
Francúzsko
Spojené kráľovstvo
Paríž symbolistov, Paríž okultistov, mesto vznešených vášní a vysokých foriem. Literárny Londýn Virginie Woolfovej a Thomasa S. Elliota, Londýn historický, ale aj súčasný. Excentrický výklad a sprievodcovské služby vierozvestcu, teológa a spisovateľa Michala Havrana, osoby najpovolanejšej zvládnuť toto dobrodružstvo.

Termíny
OBJEDNAŤ

19.04.2019 - 23.04.2019
len 1 deň dovolenky
699 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel – Michala Havrana, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch, mestskú hromadnú dopravu v Paríži a v Londýne, kvalitný sprievodný program, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

 Intelektuálna seansa pre kaviarenských povaľačov.

 

  • Poďte po stopách samovražedných parížskych básnikov, na návštevu Kostola sv. Sulpicia, kde pokrstili Markíza de Sade a Baudelaira, do Rue Férou, kde chrlil sedemnásťročný Rimbaud Opitý koráb, na miesta, kde okultista Papus stretával svojich duelantov, a kde sa odohráva časť dekadentného románu Karla Jorisa Huysmansa Las-bas.
  • Zájdite si s nami na teľaciu varenú hlavu u Procopa, kde Verlaine v delíriu prevracal stoly a rozlieval víno.
  • Uvidíte Paríž z čias, keď ešte nebol fabrikou na zážitky, Galérie D’Orsay do bytu veľkého symbolistu Gustave Moreau, premeneného na galériu.
  • Londýn historický, ale aj súčasný, návšteva najznámejších galérií, ale aj vykričaných štvrtí a bohatý nočný život hlavného mesta Európy.

 

Program zájazdu

1. – 2. deň:

Odlet do Paríža. Návšteva jedného z najzvláštnejších miest Paríža, ostrova ST. LOUIS za chrámom Notre Dame. Prehliadka MUSEE D´ORSAY. Obed pri Opera Garnier. Prehliadka CENTRE GEORGE POMPIDOU, najväčšej stálej zbierky moderného umenia v Európe. Káva vo štvrti Marais, extravagantnej zmesi judaizmu, chic butikov a gay životného štýlu v prostredí renesančných palácov v okolí PLACE DE VOSGES. Večer možnosť návštevy svetoznámeho kabaretného predstavenia MOULIN ROUGE spojeného s večerou. Ranná káva v Café de Flore, bývalej pracovni Jean-Paul Sartra, návšteva KOSTOLA SV. SUULPICE, temného srdca parížskej dekandencie a RUE FERU, kam Alexandre Dumas situoval Portosov byt. Presun do štvrte ST. GERMAIN, prechádzka v hlavnom meste hlavného mesta francúzskej literatúry, štvrti nenávidenej v minulosti buržoáziou a dnes malomeštiakmi, teritória umeleckej aristokracie, kde pobehujú v nedeľu ráno výtvarníci v pyžamách, vyhnané milenky bez mejkapu a začínajúci japonskí básnici veriaci v magické účinky ulíc Rue de Jacob a Bucci. Obed v najstaršej parížskej literárnej reštaurácii PROCOPE. Prehliadka Luxemburských záhrad s legendou o zákaze bozkávania sa, návšteva legendárneho vydavateľstva surrealistickej literatúry Jose Corti, prechádzka námestím PLACE DE LA SORBONNE s vyberateľnými dlaždičkami. Presun popri SEINE k anglo-americkému kníhkupectvu Shakespeare and sons, kam chodieval E. Hemingway, Gertrude Stein a kde trávil dlhé hodiny Woody Allen, keď pripravoval scenár k filmu Polnočný Paríž. Káva v Deux Magots, ešte jedna káva v Deux Magots, čakanie na Beigbedera, Houllebecquea a Nothomb. Odchod do múzea GUSTAVE MOREAU. Obed a káva v CAFÉ DU LOUVRE. Prechádzka v záhradách TUILLIERS, zákusok v najstaršej parížskej cukrárni Café Angelina na Rue de Rivoli pod oknami bytov Dostojevského a Turgeneva. Neskorá večera v LA FONTAINE pri divadle. Návrat do hotela.

3. – 5 deň:

Presun rýchlovlakom Eurostar do LONDÝNA. Prechádzka literárnou štvrťou BLOOMSBURY Virginie Woolfovej a Thomasa S. Elliota s množstvom kníhkupectiev, antikvariátov a starožitností. Večer voľný program vo štvrti COVENT GARDE – vitríne súčasného londýnskeho životného a umeleckého štýlu, kde sa mieša dandyzmus s hipstermi. Nasledujúci deň presun do štvrte WHITECHAPEL Jacka Rozparovača a návšteva trhu Brick Lane s najlepšími baglami, kávou, obchodmi a vinylmi v celom Londýne. Návšteva viktoriánskeho cintorína West Highgate Cemetery opradeného upírskou legendou s hrobmi významných preraffaelistických umelcov. WHC je spolu s Pere Lachaise považovaný za najkrajší európsky cintorín. Voľný program v puboch a kluboch v SOHO. Prechádzka cez OXFORD STREET na Regent street ku Cafe Royal – hlavná inštitúcia londýnskeho symbolizmu v čase fin de siécle, miesto, kde písaval Oscar Wilde, Arthur Conan Doyle, W. B. Yeats a ďalší. Prelet do Viedne.

Životopis

Michal Havran je novinár a spisovateľ, nositeľ Novinárskej ceny, spoluautor románu Kandidát a spolu scenárista jeho filmovej adaptácie. Na Dvojke má svoju talkshow Večera s Havranom. Svoje texty publikuje na stránke jetotak.sk a v denníku Sme. Michal Havran strávil vo Francúzsku 15 rokov, v krajine vyštudoval protestantskú teológiu, pracoval v stánku, v kaviarni, vysedával s parížskymi situacionistami, básnikmi a hudobníkmi. Ukáže vám svoj Paríž, miesta, kde chodí málo turistov, ďaleko od turistického marketingu. Dozviete sa, ako súvisí atmosféra mesta s umením, prečo v ňom vznikla dekadencia a ako to súvisí s nami. Počas svojich štúdií navštívil mnohokrát Londýn, dlhšiu dobu v ňom žil, dôverne ho pozná a ukáže vám ho tak, že si ho navždy zamilujete.

Trasa zájazdu

Paríž – Londýn

CENA OD 699 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel – Michala Havrana, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch, mestskú hromadnú dopravu v Paríži a v Londýne, kvalitný sprievodný program, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Fakultatívne výlety a predstavenia, stravu, vstupné, presun rýchlovlakom Eurostar do Londýna (cena od 70 EUR v závislosti od doby, kedy sa prihlásite na zájazd), povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 350 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

DEKADENTNÝ PARÍŽ A LONDÝN S MICHALOM HAVRANOM

Metropoly Západnej Európy
Cena od 699€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X