Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Ázia

ČÍNA, TIBET, NEPÁL, INDIA

Nezabudnuteľná štvorkombinácia

ČÍNA, TIBET, NEPÁL, INDIA

ČÍNA, TIBET, NEPÁL, INDIA

CENA OD 2890 € 2590 €

Septembrová zľava na dvojicu: 600  €
Náročnosť:
KRAJINA
Čína
India
Nepál
Neuveriteľné kombo podnetov, ktoré nám svojou širokou škálou vyrazia dych. Spiritualita náboženstiev, neuveriteľné prírodné úkazy, dynamika veľkomiest, kultúrna pestrosť tradícií a zvykov, postupne sa meniaca fyziognómia miestnych ľudí a zaujímavá tradičná gastronómia. Obrovský balík dobrodružstva, ktorý je radosť rozbaľovať!

Termíny
OBJEDNAŤ

20.08.2020 - 13.09.2020
len 16 dní dovolenky
2590 €2890 €
Cena zahŕňa

Medzinárodné letenky, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených oblastí, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, ak v programe nie je uvedené inak, prehliadky všetkých navštívených miest, plnú penziu v NP Chitwan, autobusovú dopravu, v Číne presun kvalitnými vlakmi, rýchovlakmi, alebo lôžkovými vlakmi v prvej triede! Indický typ nočného vlaku na trase Varanásí – Agra, permity do Tibetu, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Podmanivá aintenzívna cesta, tajuplný a magický Tibet a Nepál, starobylá Čína a India.

 

  • 25 dní a 15 pamiatok UNESCO.
  • Ktorý z dvoch novodobých divov sveta Vás viac očarí, Veľký čínsky múr alebo indický TádžMahál?
  • A čo celková atmosféra krajín?
  • Získa si Vás viac magický Tibet alebo dáte prednosť tajomnému Nepálu s národnými parkami a s nádherným obyvateľstvom?
  • Je to na Vás.
  • Stačí sa len pobaliť a vydať sa s nami za týmto príťažlivým dobrodružstvom poznania.

 

Program zájazdu

 
1.-3.deň:

Odlet z Viedne do PEKINGU. Najväčšie námestie sveta TIAN´AN MEN s mauzóleom Maa, ZAKÁZANÉ MESTO (UNESCO) a prvý dúšok voňavého jazmínového čaju. Prehliadka najmonumentálnejšej stavby sveta, VEĽKÉHO ČÍNSKEHO MÚRU (UNESCO). Možnosť návštevy skvelého predstavenia KUNG-FU v podaní tých najlepších čínskych artistov. Prvou triedou lôžkovým vlakom do 26-miliónového ŠANGHAJA.

4.-5. deň:

Úžasné výhľady si dožičíme z lode počas plavby po rieke HUANG PO. Záhrady YU YUAN. Vtáčiu perspektívu si užijeme z vyhliadky hypermoderného mrakodrapu Shanghai Tower. Ďeň voľna v Šanghaji, prípadne možnosť výletu do SUZHOU. Čínske Benátky, romantické mesto vybudované na juhu Veľkého čínskeho kanála si užijeme aj plavbou na loďke. TIGRIA HORA s budhistickou stúpou a záhrada LIU YUAN (UNESCO). Odchod rýchlovlakom do starobylého Xianu, kde prespíme.

6.-8. deň:

XIAN a TERAKOTOVA ARMÁDA prvého čínskeho cisára (UNESCO). O počiatkoch budhizmu v cisárskej Číne si povieme viac vo VEĽKEJ PAGODE DIVEJ HUSI. Po návšteve starobylých mestských hradieb a VEĽKEJ MEŠITY sa poprechádzame impozantným trhom v moslimskej štvrti. Rýchlovlakom presun do CHENGDU. Prechádzka po prekrásnych uličkách KUAN-ZHAI a JINLI. Ďalší deň návšteva chovného centra pre PANDY, kde uvidíme tieto nádherné zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

9.-12. deň:

Prelet do tajomného TIBETU s ubytovaním v centre starej LHASY. Palác POTALA (UNESCO) – pýcha Tibetu a sídlo tibetských dalajlámov, kláštor DŽOKHANG (UNESCO) – 1 300 rokov starý, najzachovalejší chrám tibetského budhizmu, kláštor DREPUNG a letné sídlo dalajlámov NORBULINGKA (UNESCO). Prejdeme sa posvätným okruhom BARKHOR s pestrofarebným mixom Tibeťanov a zbožných pútnikov.

13.-15. deň:

Odchod do druhého najväčšieho tibetského mesta ŠIGATSE, kde si nenecháme ujsť kláštor TAŠILUNPO – sídlo tibetských pančenlámov. Zastavíme sa aj pri jazere YAMDROK, či pri ľadovci KAROLA. Z dediny TINGRI sa pokocháme majestátnou krásou Mount Everestu, či Šiša Pangmy. Cez zasnežené priesmyky sa presúvame do dediny Gyirong, kde aj prespíme. Presun do Káthmandu.

16.-17.deň:

KÁTHMANDÚ s námestím DURBAR (UNESCO) a svätyňou KUMAR DEVI – sídlom dievčatka – uznávanej živej bohyne, hinduistický chrám PAŠUPATINATH s kremačným ghátom, budhistická stúpa BOUDHANATH (UNESCO) a spomienka na zlaté časy hippies v centre mesta v uličkách štvrti THAMEL. Záujemcovia si urobia vyhliadkový let k najvyššiemu štítu sveta, ktorým je MOUNT EVEREST. Možnosť spraviť si výlet do stredovekého mestečka BHAKTAPUR (UNESCO). Ostatní deň voľna v Kathmandu.

18.-20.deň:

Presun do národného parku CHITWAN (UNESCO) v TEARJSKEJ NÍŽINE. Využiť možnosť absolvovania safari na slonoch vrelo odporúčame, no budeme sa zakrádať džungľou aj pešo a kto chce, okúpe sa so slonmi. S vysokou pravdepodobnosťou uvidíme krokodíly či nosorožce. Presun na nepálsko-indické hranice, odkiaľ sa odvezieme do Varanásí.

21.-22.deň:

INDIA. Sväté mesto hinduistov – VARANÁSI. Mrazivý pocit pri pohľade na tradičný ceremoniál hinduistických kremačných obradov na gháte MANIKARNIKA posvätnej rieky GANGA. Magický východ slnka na Gange, fascinujúci ranný rituál jej „otvárania“ a večerný rituál jej „zatvárania“. 2 000 rokov stará AŠÓKOVA STÚPA v SARNÁTE – na mieste, kde Budha prvýkrát verejne vystúpil so svojím posolstvom o strednej ceste k nirváne. Nočný vlak do Agry.

23.-25 deň:

AGRA a jej ČERVENÁ PEVNOSŤ (UNESCO). TÁDŽ MAHÁL (UNESCO) – najkrajší monument večnej lásky všetkých čias. FATEHPUR SIKRÍ (UNESCO) – opustené mogulské mesto vzdialené cca 40 km od Agry. Presun prenajatou dopravou do DILLÍ. Prehliadka hlavného mesta Indie – KUTUB MINAR (UNESCO), NOVÉ DILLÍ s INDICKOU BRÁNOU, GHÁNDÍHO GHÁT, síkhský chrám GURUDWARA BANGLA SAHIB, LOTOSOVÝ CHRÁM náboženstva Baháí, no najmä nezameniteľná atmosféra tohto mikrokozmu indického národa. Je takmer neuveriteľné, čo sme za celý ten čas stihli vidieť. Odlet domov.

 

Trasa zájazdu

Peking – Šanghaj – Suzhou – Xian – Lhasa – Káthmandhu – NP Chitwan – Varanásí – Agra – Džajpur – Dillí

CENA OD 2590 € ZAHŔŇA
Medzinárodné letenky, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených oblastí, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, ak v programe nie je uvedené inak, prehliadky všetkých navštívených miest, plnú penziu v NP Chitwan, autobusovú dopravu, v Číne presun kvalitnými vlakmi, rýchovlakmi, alebo lôžkovými vlakmi v prvej triede! Indický typ nočného vlaku na trase Varanásí – Agra, permity do Tibetu, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy do pamiatok, povinné príplatky, miestny prelet Chengdu – Lhasa: 190 €, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 490 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

ČÍNA, TIBET, NEPÁL, INDIA

Nezabudnuteľná štvorkombinácia
Cena od 2590€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X