Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Ázia

ČÍNA AKO JU NEPOZNÁTE

Vnútorné Mongolsko, Peking a Xian

ČÍNA AKO JU NEPOZNÁTE

ČÍNA AKO JU NEPOZNÁTE

CENA OD 2640 €

Náročnosť:
KRAJINA
Čína
Ultramoderný Peking nás dostane svojou pulzujúcou atmosférou hneď na úvod zájazdu. Pripravte sa na jedinečný čínsky mikrosvet ponúkajúci širokú paletu súčasných aj historických pamiatok. Divá fauna a flóra azda najznámejšej čínskej rieky – tej Žltej, je priam gýčovou kulisou našich fotografií. Ukážky kaligrafie, vystrihovanie z papiera, čajová kultúra, tradičná čínska medicína, tieňové divadlo a iné, nám priblížia pravý charakter Číny. Pripravte sa, čaká nás divoká jazda na koňoch, jurty a baranie mäso. Aké to je zobúdzať sa s východom slnka na mongolských pláňach? Jaskyne Yungang a visiaci kláštor sú azda tou najpríjemnejšou bodkou za naším poznávaním.
Termíny
OBJEDNAŤ

21.06.2019 - 07.07.2019
len 10 dní dovolenky
2640 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených oblastí, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami (Peking a Xian 5-hviezdičkové), ak v programe nie je uvedené inak, všetky transfery v Číne, presun vysokokvalitným moderným klimatizovaným vlakom (lôžkové vozne), organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Čína v podobe, v akej ju pozná len veľmi málo turistov sveta v kombinácii s rozľahlými mongolskými pastvinami.

 

  • Hlinená (terakotová) armáda prvého čínskeho cisára Qin Shi Huang uložená v najkrajšom starom meste Číny obkolesenom mestskými hradbami – to je Xian.
  • Túlanie sa starodávnymi uličkami mesta Pingyao, prezrieme si stovky vytesaných obrazcov do kamenných jaskýň Guyuan a Yungang.
  • Nádherné výhľady a netradičná plavba po Žltej rieke – matičke Číny s nepoznanými chrámami zavesenými v skalách.
  • A k tomu obrovské planiny vnútromongolského vidieka.
  • Presuny vlakmi na dlhých trasách v lôžkovej triede alebo rýchlovlakmi a ubytovanie vo 4-hviezdičkových a v 5-hviezdičkových hoteloch, v jurtách a v autentických jaskynných obydliach.
  • Garancia kvalitného slovenského sprievodcu, ktorý dokonale pozná miestne prostredie a zvyklosti.

 

Program zájazdu

 
1.– 4. deň:

Odlet do Pekingu. Ubytovanie v centre mesta v 5-hviezdičkovom hoteli. Najväčšie námestie sveta TIAN´ANMEN s mauzóleom MAA, ZAKÁZANÉ MESTO a prvý dúšok voňavého jazmínového čaju. Na večeru si dáme slávnu pekinskú kačicu. Prehliadka
LETNÉHO PALÁCA s nádherným jazerom a moderná pešia zóna WANGFUJING. Prehliadka najmodernejších a najimpozantnejších urbanistických stavieb planéty; sami sa presvedčíte, aká architektonická krása sa nachádza v rozsvietenom OLYMPIJSKOM MESTEČKU s hypermodernými štadiónmi. CHRÁM NEBIES postavený už v roku 1420. Možnosť návštevy skvelého predstavenia KUNG– FU, tradičného bojového umenia Číny v podaní tých najlepších čínskych artistov.

5.– 7.deň:

Presun do mesta CHENGDE. Navštívime BISHU SHANZHUANG a CHRÁM PUNING, CHRÁM VESMÍRNEHO MIERU, alebo aj, ako často býva nazývaný, CHRÁM VEĽKÉHO BUDHU. Našej pozornosti však neujde ani malý POTALA PALÁC, ktorý sa náramne podobá na ten v tibetskej Lhase. Na ďalší deň poobede sa vydáme do vzdialenosti cca 110 km, kde si pozrieme málo navštevovanú, no o to krajšiu časť Veľkého čínskeho múra JINGSHANLING. Prehliadka najmonumentálnejšej stavby sveta, takmer päťtisíc kilometrov dlhého VEĽKÉHO ČÍNSKEHO MÚRA v odľahlých miestach je zážitkom, bez ktorého nemôžeme Čínu opustiť. Presun do starodávneho mesta PINGYAO obklopeného vysokými mestskými múrmi a chráneného UNESCOM. Budeme sa túlať spletitými uličkami z obdobia dynastie Ming a Qing. Tieto uličky sú plné tradičných čajovní a obchodíkov s lokálnymi špecialitami. To pravé dobrodružstvo poznania!

8.– 10.deň:

Odchod do mesta XIAN. TERAKOTOVÁ ARMÁDA – posmrtná hlinená armáda prvého čínskeho cisára. Chrám z obdobia dynastie Tang, to je VEĽKÁ PAGODA DIVEJ HUSI. BUBNOVÁ VEŽA a VEĽKÁ MEŠITA, večer zažijeme úžasnú atmosféru. Výstup na horu HUASHAN, ktorá má výšku 2 160 m. n. m. s nádhernou scenériou, nám rozhodne vyrazí dych.

11.-12.deň:

Na nasledujúci deň sa vydáme na cestu do provincie NINGXIA do asi 410 km vzdialeného mesta GUYUAN, kde navštívime nádherné starobylé XUMISHAN JASKYNE. Presun na miesto pod menom SIKOUZI, kde popreliezame skaly a mostík nad roklinou. Počas týchto dní si užijeme výhľady na ŽLTÚ RIEKU, ktorej brehy sú obklopené divou faunou a flórou. Prehliadka chrámového komplexu ZHONGWEI GAOMIAO. Pokračujeme ďalej, priamo do mesta YINCHUAN, kde absolvujeme návštevu jedinečných HROBIEK TANGUTOV z obdobia tajomnej dynastie Západnej Xia (1038 – 1227), pripomínajúce topiace sa kopčeky zmrzliny v púšti. Divoká jazda golfovým autíčkom popri hrobkách s výhľadom na pohorie HELANSHAN, prehliadka údolia s petroglyfmi na skalách s približne 10 000-ročnou históriou, kamzíky a vodopád. Provincia NINGXIA je známa aj produkciou populárnej kustovnice čínskej – godži. Ako chutí čerstvá, ako sa pestuje a načo je dobrá? Večerný presun vlakom do hlavného mesta vnútorného Mongolska – HOHHOT.

13.-14 deň:

Na nasledujúci deň sa vydáme do asi 90 km vzdialeného mongolského kempu na mongolských pastvinách. Navštívime nomádov, budeme mať možnosť zajazdiť si na koňoch na širokých pláňach vnútorného Mongolska, ochutnáme čaj s jačím maslom a mnoho iného. Večer si opečieme barana, ochutnáme pálenku z konského mlieka. Už ste niekedy spali v jurte? Túto noc budete. Východ slnka nad mongolskými pláňami nám pohladí dušu. Presun do magickej dediny ZÁLIV STAREJ KRAVY pri rieke QINGZHEN, ktorá sa vlieva do Žltej rieky. Nádherný geologický park, plavba po rieke a večer spánok na tradičnej peci KANG v jaskynných domčekoch.

15-17. deň:

Presun do DATONGU. Úžasný visiaci kláštor, postavený približne pred 1 500 rokmi. Jeho unikátnosť spočíva v tom, že bol postavený na útese vo výške 75 metrov a obsahuje prvky budhizmu, konfucianizmu a taoizmu. Taktiež si pozrieme jaskyne YUNGANG s nádhernými budhistickými rytinami, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. V meste obkolesenom hradbami strávime jednu noc. Na ďalší deň návrat do Pekingu a odlet do Európy.

 

Trasa zájazdu:

Peking – Chengde – Pingyao – Xian – Guyuan – Yinchuan – Hohhot – Datong – Peking

CENA OD 2640 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených oblastí, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami (Peking a Xian 5-hviezdičkové), ak v programe nie je uvedené inak, všetky transfery v Číne, presun vysokokvalitným moderným klimatizovaným vlakom (lôžkové vozne), organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy do pamiatok, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 390 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

ČÍNA AKO JU NEPOZNÁTE

Vnútorné Mongolsko, Peking a Xian
Cena od 2640€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X