Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Amerika

BRAZÍLIA, PARAGUAJ, URUGUAJ, ARGENTÍNA, PATAGÓNIA A ČILE

Brazília a Patagónia špeciál

BRAZÍLIA, PARAGUAJ, URUGUAJ, ARGENTÍNA, PATAGÓNIA A ČILE

BRAZÍLIA, PARAGUAJ, URUGUAJ, ARGENTÍNA, PATAGÓNIA A ČILE

CENA OD 4899 €

Náročnosť:
KRAJINA
Brazília
Uruguaj
Paraguaj
Špeciálny zájazd, ktorý vám ukáže nesmierne rozdielne svety v Južnej Amerike. Púšte a pralesy severnej Brazílie a na juhu kontinentu drsné pampy argentínskej Patagónie. Ochutnávka kokteilov horúcej Brazílie až po červené vína na miestach, kde kraľujú mlčanliví gaučovia. Biela púšť, zelený prales, veterná Patagónia a metropoly rôznorodých štátov. Máme posledné štyri miesta!

Termíny
OBJEDNAŤ

09.11.2019 - 30.11.2019
Len 15 dní dovolenky
4899 €
Cena zahŕňa

Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, letenku na trase Viedeň – Rio de Janeiro a Santiago de Chile – Viedeň, medzinárodnú letenku Asunción – Montevideo, vnútroštátne lety na trase Rio de Janeiro – Manaus – Sao Luiz – Foz do Iguazu, Buenos Aires – Ushuaia – Calafate, Punta Arenas – Santiago de Chile, kompletnú dopravu prenajatým mikrobusom, výlet do pralesa v Amazónii, výlet na brazílsku a argentínsku stranu vodopádov Iguazú, výlet do Národného parku Lencois Maranhense, trajekt na trase Colonia del Sacramento - Buenos Aires, ubytovanie v čistých hoteloch strednej kategórie s raňajkami, poistenie CK voči insolventnosti.

Popis zájazdu

Program zájazdu

 

1. – 2. deň:

Z Viedne letíme do Rio de Janeiro. V Riu sa nabažíme najmä fantastických výhľadov na mesto, ktoré sa vďaka svojej skvostnej polohe dostalo na zoznam UNESCO práve kvôli krajinnej oblasti! Pri soche Krista, ikonu brazílskeho artdeco strávime cca hodinu a opäť sa dopravíme k miestu, kde na nás už bude čakať mikrobus. V neskorších poobedných hodinách sa stretneme na recepcii nášho hotela a pôjdeme sa pozrieť na krásny večerný pohľad na Rio z Cukrovej Homole, z výšky 396 metrov. Na vrchol hory, jedného z typických symbolov mesta nás dopraví lanovka, ktorá ma jednu prestupovú stanicu. Centrum Ria, v ktorom sa nachádza fantastická kaviareň s prevádzkou od konca 19.teho storočia.

3. – 4.deň:

Dnešný poldeň si ešte vychutnáme Rio, či pláž alebo štadión Maracaná a čaká nás večerný odlet do mesta Manaus. V blízkosti mesta si pozrieme zaujímavý prírodný úkaz Encontro dos ríos. Sútok riek Solimoes a Rio Negro, ktoré sa vlastne nikdy nemiešajú. Obed a po necelej hodine plavby sa dostaneme na miesto nášho nocľahu. Prechádzka v pralese prípadné nočné túlanie sa pralesom. Nocľah v hoteli v amazónskom pralese.

5. – 6. deň:

V tento deň si ešte užijeme pobyt v lone pralesa a presunieme sa na letisko do Manausu. Absolvujeme let z Manaus do Sao Luis, v ktorom pristaneme vo večerných hodinách. Nocľah v Sao Luis. Historické centrum mesta Sao Luis, je pod patronátom UNESCO a aj keď je oproti Riu trochu zanedbané, svoju atmosféru má minimálne na jeho úrovni. Odchod do mestečka Bareirinhas, ktoré bude naším východiskovým miestom na návštevu unikátneho Národného Parku Lencois Maranhense. V tento deň navštívime „pequenos Lencois“ a prespíme v Bareirinhas.

7. – 8. deň:

Po raňajkách sadáme do našich áut 4×4 a vydávame sa na cestu do Parque Nacional Lencois Maranhense. Pri pohľade na nádherné biele duny púšte Lencois Maranhense sa nám nebude chcieť veriť že sa nachádzame v Brazílii, ale na inej planéte. Odchod späť do Sao Luiz a nocľah. Odlet na juh do Foz do Iguazú. Oddych po náročnom dni a nocľah vo Foz do Iguazú.

9. – 10. deň:

Tieto dva dni si naplno užijeme vodopády Iguazú. V prvý deň navštívime brazílsku stranu vodopádov Iguazú. Tu vám odporúčame absolvovať aj plavbu člnom až pod vodopády, aj keď budete komplet premočení. Na brazílskej strane si môžete vychutnať pohľad na vodopády aj z vtáčej perspektívy – z vrtuľníka. Pohľad z výšky na vodopády je ohromujúci. V tento deň bude aj dostatok času na návštevu tzv. parku vtákov, v ktorom môžeme obdivovať mnoho zástupcov vtáčej fauny Brazílie. Argentínska strana vodopádov Iguazú a v nej pešia prehliadka fascinujúceho národného parku v trvaní cca päť hodín. Návrat do Foz do Iguazú a nocľah.

11. – 12. deň:

V tento deň sa po dobrých bufetových raňajkách vydáme do paraguajského hlavného mesta Asunción. Po prechode hraníc budeme pokračovať krásnou zelenou časťou srdcom Paraguaja. Nájdeme miesta, kde sa občerstvíme typickými paraguajskými produktami ako chipa alebo chipa-guazú? Smäd nám zaženie studená varianta gaučovského maté – tereré. O rozdieloch v maté si povieme priamo na mieste. Poobedný príchod do hlavného mesta Paraguaja a prehliadka. Ranný odlet z Asunciónu do Montevideo. Prílet do hlavného mesta Uruguaja a prehliadka rozľahlého mesta prenajatým mikrobusom iba pre našu skupinu. V poobedných hodinách sa presunieme do blízkeho mesta Colonia del Sacramento. Oproti Montevideu prehliadku historického centra Colonie absolvujeme peši. Nocľah v Colonii del Sacramento.

13. – 14.deň:

Doobedným rýchlym trajektom sa dostaneme z Colonie del Sacramento cez najširšiu rieku sveta La Plata do Buenos Aires iba za hodinu a štvrť. Po pristáti sa pustíme do objavovania Paríža Južnej Ameriky. Pomotáme sa po tzv. mikrocentre, dozvieme sa, prečo je obelisk ikonou mesta takmer sto rokov a povieme si rozdiel medzi tangom a milongou. Dáme si fľašu excelentného vína Malbec na kvalitnej tango show? Let na trase Buenos Aires – Ushuaia. Patagónia! Po prílete na „koniec sveta“ sa ubytujeme a absolvujeme orientačnú prehliadku centra mesta. Nocľah v Ushuaia.

15. – 16.deň:

Raňajky a nenáročný trek krásnou prírodou v Národnom parku Tierra del Fuego. Vstup do Národného parku sa nachádza iba 12 kilometrov od Ushuaia. V samotnom Národnom parku ide skôr o prechádzku, bez výrazného prevýšenia, zato s dokonale čistým vzduchom. Dáme si na večeru patagónske jahňa? Poobede nás čaká plavba katamaranom cez kanál Beagle. Opäť budeme mať možnosť pozorovať neopakovateľnú patagónsku prírodu. Odlet z Ushuaia do El Calafate. Cestou do El Chaltén sa môžeme zastaviť v novom múzeu ľadovcov. Nocľah v šarmantnom horskom mestečku El Chaltén.

17. – 18. deň:

Dnešný deň v znamení stredne náročného treku (cca 19 km) pod slávny masív Fitz Roy. Po raňajkách, adekvátne oblečení a plný optimizmu vyrazíme na celodennú túru. Rozprávkový les nás dovedie až na planiny Národného parku Los Glaciares. Návrat v neskorších popoludňajších hodinách, hygiena a výdatný neskorý obed v niektorej z miestnych reštaurácií. Presun do El Calafate, ktorý je synonymom pre asi najkrajší ľadovec sveta – Perito Moreno. Po raňajkách sadáme do mikrobusu a mierime k vstupu k ľadovcu. Tu si dáme cca hodinu a pol na dostatočné vychutnanie si pohľadov na krásne prírodné divadlo. Návrat do El Calafate, obed a presun do Čile. Prespíme v blízkosti Národného parku Torres del Paine.

19. – 20. deň:

Raňajky a odchod na celodenný výlet do NP Torres del Paine s jednoduchým obedom. Začíname pri laguna Amarga a následná návšteva jaskyne Milodón. Pokračujeme ďalej, čakajú nás pohľady na las Torres, jazero Nordenskjold, a prechádzka k vodopádu Grande s výhľadmi na emblém Torres del Paine tzv. Cuernos del Paine. Pokračujeme k Lago Grey s výhľadom na ľadovec Grey. Nocľah v meste Puerto Natales. Ranný odchod do Punta Arenas, obed v druhom najjužnejšom meste Čile a podvečerný odlet do Santiago de Chile. Nocľah v Santiago de Chile.

21. – 22.deň:

Prehliadka mesta Santiago de Chile. Pozrieme si exteriér paláca La Moneda, pohľad na šesťmiliónové mesto si vychutnáme z vrcholu Cerro San Cristóbal a kilometer 0 nás dovedie na Plaza de Armas, ktoré je stredom mesta. Odchod na letisko a cesta do Európy. Prílet do Viedne a príchod domov.

Trasa zájazdu

 
Rio de Janeiro – Manaus – Sao Luiz – Lencois Maranhense – Sao Luiz – Foz do Iguazú – Asunción – Montevideo – Colonia del Sacramento – Buenos Aires – Ushuaia – El Calafate – Národný park Torres del Paine – Puerto Natales – Punta Arenas – Santiago de Chile

CENA OD 4899 € ZAHŔŇA
Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, letenku na trase Viedeň – Rio de Janeiro a Santiago de Chile – Viedeň, medzinárodnú letenku Asunción – Montevideo, vnútroštátne lety na trase Rio de Janeiro – Manaus – Sao Luiz – Foz do Iguazu, Buenos Aires – Ushuaia – Calafate, Punta Arenas – Santiago de Chile, kompletnú dopravu prenajatým mikrobusom, výlet do pralesa v Amazónii, výlet na brazílsku a argentínsku stranu vodopádov Iguazú, výlet do Národného parku Lencois Maranhense, trajekt na trase Colonia del Sacramento - Buenos Aires, ubytovanie v čistých hoteloch strednej kategórie s raňajkami, poistenie CK voči insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Stravu okrem uvedenej, letiskové taxy, vstupné, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 820 Eur.
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

BRAZÍLIA, PARAGUAJ, URUGUAJ, ARGENTÍNA, PATAGÓNIA A ČILE

Brazília a Patagónia špeciál
Cena od 4899€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X