Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Ázia

BALI – TAJNÉ MIESTA JURAJA UVÍRU

BALI, JÁVA, NUSA PENIDA, MENJANGAN

BALI – TAJNÉ MIESTA JURAJA UVÍRU

BALI – TAJNÉ MIESTA JURAJA UVÍRU

CENA OD 1390 € 1240 €

Septembrová zľava na dvojicu: 300  €
Náročnosť:
KRAJINA
Indonézia
Málo navštevované miesta, tajné pláže, surfovanie, potápanie, šnorchlovanie s mantami, delfíny a trek na aktívnu sopku. Naši skvelí sprievodcovia dlhodobo žijúci na ostrove Bali, Vám ukážu Indonéziu ako praví lokály. Cestujte s odborníkmi a dostanete sa na miesta, kam iní nemôžu.

Termíny
OBJEDNAŤ

23.03.2020 - 05.04.2020
len 10 dní dovolenky
1240 €1390 €
05.10.2020 - 18.10.2020
len 10 dní dovolenky
1240 €1390 €
Cena zahŕňa

Sprievodcu CK Victory Travel – špecialistu, miestnych sprievodcov na vybraných miestach, medzinárodnú letenku, súkromnú prenajatú prepravu, presun loďou BALI – NUSA PENIDA, ubytovanie v hoteloch s raňajkami, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

  • Spoznajte s nami krajinu magických východov a západov slnka, aktívnych sopiek, studených vodopádov, bieleho piesku, divokého ocenánu, voňavých kvetov, tropického ovocia a ryže… veľa ryže.
  • Ukážeme vám krásnu a rozmanitú kultúru, ktorá sa mení z ostrova po ostrov, bujnú vegetáciu a čudesné zvieratá.
  • Vyskúšame si surfovanie, potápanie, ochutnáme čerstvo uloveného kraba, vylezieme na sopku s toxickým jazerom, necháme sa schladiť vodopádom a doprajeme si zaslúžený oddych na najgýčovejšej pláži, akú ste kedy videli.
  • Je nemožné napísať, čo všetko Vás v Indonézii čaká.
  • Je to krajina, ktorú musíte milovať a už nikdy na ňu nezabudnete.
  • My Vám ukážeme to, čo ostatní nemôžu ani sľúbiť.

 

Program zájazdu

 

1. deň – 3. deň:

Prílet do Denpasaru a transfer na západné pobrežie. Vitajte vo štvrti CANGGU, v raji surferov, kde je čas pomalý a atmosféra nákazlivo pohodová. Tento malý kúsok raja je domovom mnohých expatov žijúcich na ostrove, vrátane našich skvelých sprievodcov, ktorý Vás radi začlenia do miestnej komunity, ukážu Vám ich obľúbené pláže, podniky a bary a poskytnú Vám tak tie najlepšie zážitky z pohľadu skutočných lokálov. Ešte ste neskúšali surfovať? Teraz je ten správny čas! Naši kamaráti sú najlepší inštruktori v okolí! S nimi budú aj začiatky zábava.. Je niečo krajšie ako západ slnka nad indickým oceánom s pivkom v ruke?…

4. deň:

…silne mu konkuruje ikonický východ slnka nad hinduistickým chrámom TANAH LOT, stojacim na skale vytŕčajúcej priamo z mora. Vstávame skoro ráno aby sme si ho vychutnali ako prví. Nádhernou tropickou krajinkou mierime ďaľej na sever, ďaleko od všetkých turistov. Len náš minivan, ryžové terasy, palmové háje a nádherné, opustené piesočné pláže. Zastavujeme sa v legendárnej dedinke MEDEWI, kde sa surfuje tá najdlšia vlna na ostrove. Záujemci preto majú opäť možnosť lekcie surfovania. Po ddychu na pláži sa večer krátkym trajektom presúvame na východ ostrova JÁVA, kde začneme náš nočný výstup na magickú sopku IJEN.

5. deň:

Je noc, mešity na ostrove Jáva sa budú svojimi modlitbamy ozývať až po východe slnka. My ich však počuť nebudeme, budeme sa pozerať do toxického azúrovéhovo jazera v krátery aktívnej sopky IJEN vo výške 2800 m.n.m. Pre nás jednoduchý dvoj-hodinový trek zdieľame aj s miestnymi robotníkmi, ktorí tu denne holými rukami v jedovatých výparoch ťažia sýru. Úsmev z tváre im ale nemyzne. Takí sú indonézania. Po silnom, zážitku zliezame dole a presúvame sa spať na severné pobrežie BALI, do dedinky PEMUTERAN, kde si oddýchneme a strávime noc

6. deň:

Vedeli ste, že existuje miesto, nedaľeko Bali, kde divoké jelene žijú na pláži? Celodenný fakultatívny výlet nás zavedie na tento bizarný ostrov s názvom MENJANGAN, kde podmorský život vyráža dych. Ostrov je súčasťou chránenej prírodnej rezervácie NP Západné Bali, vďaka čomu sú miestne koralové útesy plné rozmanitého života, ktorý nemá v blízkom okolí konkurenciu. Náš motorový čln nás vezme na tie najkrajšie miesta, kde budeme šnorchlovať, prípadne potápať v obklopení húfov farebných rýb, koralov a sasaniek. Že ste ešte nepotápali a nemáte spravený kurz? Nevadí. Váš sprievodca je aj certifikovaný potápač, a odporúči Vám bezpečné začiatočnícke ponory so skúseným inštruktorom. Podvečer návrat na Bali a noc v nedaľekej Lovine.

7.deň:

Vitajte v LOVINE, v hlavnom meste delfínov. Tieto nádherné tvory pozdravíme pri ich rannom love potravy za východu slnka (fakultatívne). Po raňajkách navštívime BRAHMAVIHARA – ARAMA, jediný budhistický kláštor na Bali, kde si porozprávame o živote princa Siddhārtha Gautama. Odtiaľ zamierime do nedaľekých horúcich prameňov BANJAR, ukrytých v srdci tropického lesa. Pozor na opice! Po obede mierime daľej na západné pobrežie až do rybárskej dedinky AMED pod najväčšou aktívnou sopkou ostrova, posvätnou horou GUNUNG AGUNG. Západ slnka s výhľadom na tento obrovský vulkán si vychutnávame s drinkom v ruke. Už ste skúšali miestu pálenku ARAK s medom a citrónom?

8. deň:

Morská hladina v Amede je pokojná ako jazero. Ideláne miesto na plávanie, požičanie malých kajakov a brázdenie po okolitých plážach s čiernymi lávovými kameňmi. Alebo máte radšej paddle board? Milovníci podmorského života môžu opať skúšať potápanie a šnorchlovanie nad koralovými útesmi. Večery v dedinke s minimom turistov trávime v miestom bare WAWA WEWE, kde aj metallica nadobúda reggae tóny. Nebo je jasné a hviezd sú milióny.

9. deň:

Smerujeme opať na juh. Cesta sa vinie cez nádherné ryžové terasy a my neustále zastavujeme aby sme naplnili Instagram fotkami. Bali je miesto, kde sú magické náboženské rituály každodennou súčasťou života miestnych. Tu, v odľahlých horských dedinách, ďaľeko od turistickej Kuty sa nám naskytá unikátny pohľad na túto nádheru. Váš sprievodca, ktorý na Bali študoval a dlhoročne tu žije, Vás zoznámi s kultúrou zvykmy a aj s tými najbizarnejšími praktikami balinézanov. Ak budeme mať šťastie, zúčasníme sa tranzových rituálov, kam sa bežný turista nedostane. Zastavujeme na malej rajskej pláži PASIR PUTIH s bielym pieskom jemným ako múka a s vodou pripomínajúcou svojou farbou aviváž. Naša obľúbená! Vyskáčeme sa vo vlnách, pod palmou vychutnáme čerstvý kokosový orech a vydáme sa rýchloloďou na ostrov NUSA PENIDA.

10. deň:

Vitajte v tropickom raji turizmom nepoznačeného ostrova NUSA PENIDA, kde rozbité cesty vedú na tie najkrajšie miesta. Nádherná piesočná pláž KELINGKING, ukrývajúca sa pod vysokým útesom je ako z iného sveta. Skalné oblúky BROKEN BEACH vytŕčajúce priamo z mora sú zastávkou, ktorú nesmieme vynechať. Poznáme tajné miesta, kde dokonca môžeme pozorovať nádherné manta raje, a karety obrovské plávajúce pod nami. Za poetickým názvom ANGEL’S BILLABONG sa skrýva skalný bazén napĺňaný prílivovými vlnami morskej vody – absolútna nádhera! Ak nám čas bude priať, vezmeme vás na najmagickejšie miesto ostrova. Hinduistický charm vovnútri podzemnej jaskyne.

11. deň:

Ráno nás čaká vzácne stretnutie s morskými obrami – MANTA RAJAMY. Nepremeškajte jedinečnú možnosť šnorchlovať s týmito majestátnymi vodnými netopiermi, ktorí ladne tancujú okolo Vás. Fantastický zážitok! Náš sprievodca má GoPro vždy pripravené a na konci zájazdu Vám odovzdá skvelé zábery. Podvečer sa presunieme rýchloloďou späť na ostrov Bali, do centra umenia a spirituality, UBUDU, kde strávime noc.

12. deň:

Útulné mestečko UBUD, preslávené okrem iného aj filmom Jedz, Modli sa a Miluj leží uprostred jasno zelených polí. Tie najkrajšie z nich aj navštívime. Ranná jazda na bicykli (fakultatívne) po balijskom vidieku je plná milých sretnutí s miestnymi, ktorí si nás neprestávajú očarovávať nekonečnou pohodou, ktorú vyžarujú. Slniečko svieti, deti púšťajú šarkany, kúpu sa v potokoch, roľníci zbierajú ryžu a nám sa začína krásny deň. Spravíte si ikonickú fotku na vysokej hojdačke nad ryžovými terasami? MONKEY FOREST plný niekoľko-sto ročných stromov a posvätných (no drzích) opíc ukrýva aj krásne chrámy a je domovom mnohých démonov. Porozprávame si miestne legendy a vysvetlíme si špecifiká balijského hinduizmu. Unikátny, a náš obľubený chrám GUNUNG KAWI vysekaný v prírodných skalách uprostred tropického lesa je miestom posledného odpočinku dávnych kráľovských rodov. UBUD je aj centrom jógy a umenia. V prípade záujmu, Vám odporúčime skvelé štúdia jogy, kde si môžete zacvičiť s profesionálnymi učiteľmi, prípadne sa ponoriť do vedenej meditácie. Navštívime remeselné dieľne miestnych umelcov a remeselníkov, večer si môžeme vychutnať krásne vystúpenie tradičného tanca.

13. deň:

Ráno začíname najlepšou kávou sveta a plný energie vrážame na juh. Pri kúpaní v ľadovom vodopáde TEGENUNGAN uprostred zelenej džungle sa budeme cítiť ako tarzani! Cesta nás zavedie až na široké pláže JIMBARAN, kde sa rozlúčime s oceánom. Obzrieme si rušné a fotogenické miesto –najväčší trh s morskými plodmi na ostrove, a na večeru si dáme grilovačku z týchto špecialít na balijský spôsob. Neskoro večer sa presúvame na letisko pre odlet domov. Budeš nám chýbať, fantastická INDONÉZIA!

14. deň:

Prílet do Viedne

Trasa zájazdu

Denpasar – Canggu – Tanah Lot – Medewi – Banyuwangi – Ijen – Pemuteran – Menjangan – Lovina – Amed – Tirta Gannga – Kusamba – Nusa Penida – Ubud – Tegenungan waterfall – Jimbaran

CENA OD 1240 € ZAHŔŇA
Sprievodcu CK Victory Travel – špecialistu, miestnych sprievodcov na vybraných miestach, medzinárodnú letenku, súkromnú prenajatú prepravu, presun loďou BALI – NUSA PENIDA, ubytovanie v hoteloch s raňajkami, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Vstupné, stravu, fakultatívne výlety, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 390 EUR
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

BALI – TAJNÉ MIESTA JURAJA UVÍRU

BALI, JÁVA, NUSA PENIDA, MENJANGAN
Cena od 1240€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X