Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Víza do Indie

Víza do Indie

Chceli by ste sa prejsť okolo chrámu lásky – Tádž Mahal, vidieť na vlastné oči spaľovanie mŕtvol na brehu rieky Ghanga, zažiť atmosféru bollywoodu – Bombaja alebo si oddýchnuť na plážach Indického oceánu v Goa? Doteraz vás od návštevy Indie odrádzalo zbytočne zdĺhavé a komplikované vybavovanie víz, spojené s osobnou návštevou bratislavského konzulátu? Ak ste mali šťastie a konzul sa nad vami zľutoval, vydal vám víza v ten istý deň v poobedných hodinách. Ak nie, museli ste cestovať druhýkrát alebo požiadať niekoho, aby vám vybral pas. Nehovoriac o všetkých možných dokladoch, ktoré bolo potrebné doložiť.

Toto všetko je od 1. marca 2016 minulosťou. Slovensko, spolu s ďalšími 36 krajinami bolo zaradené do zoznamu štátov, ktorých občania (držitelia pasu danej krajiny) môžu žiadať o online turistické víza, tzv. etourist visa alebo eTV:link tu

Keď máte pripravené podklady ako je kópia pasu a fotografia vašej tváre, je cesta k vízam do Indie otázkou približne 15 minút života. Samozrejme, nevyhnete sa vyplneniu formuláru s otázkami osobného charakteru ako je náboženstvo (jednu z daných možnosti si skrátka vybrať musíte), dosiahnuté vzdelanie alebo meno a miesto narodenia rodičov. Ale toto je už v danom procese iba formalita. Po vyplnení všetkých koloniek, nahratí pasu a fotografie, kliknete na ďalší krok. Tu od vás budú samozrejme chcieť, aby ste uhradili poplatok za víza. Takže treba mať pripravenú po ruke kartu. K poplatku za víza, ktorý sa líši od jednotlivých krajín, si ešte účtujú 2,5% ako poplatok za platbu kartou. Ale tomu sa bohužiaľ nevyhnete.

Po odoslaní vyplneného formuláru, uhradení poplatku vám na zadanú mailovú adresu (skontrolujte si ju aj dvakrát) príde potvrdenie s registračným číslom žiadosti. Stav žiadosti si viete sledovať online, ale je to zbytočné. Potvrdenie o vydaných vízach, s ktorými môžete cestovať, príde na mail do 72 hodín (zvyčajne však do 24 hodín – odskúšané). Potom vám už skoro nič nestojí v ceste, vydať sa za poznávaním Indie.

Veľa pekných zážitkov aj na cestách s Victory Travel ako napr.:To najlepšie z Indie alebo Južná India- Mozaika kontrastov.

Podmienky udelenia víz:

 1. Pas platný minimálne 6 mesiacov po opustení Indie s aspoň 2 voľnými stranami.
 2. Spiatočnú letenku alebo akýkoľvek iný cestovný lístok, ktorý dokazuje, že opustíte územie Indie maximálne do 30 dní.
 3. Každý cestujúci musí mať svoj pas. Ak cestujete s deťmi, nestačí ich mať zapísané v rodičovskom pase.
 4. Cieľom návštevy Indie je rekreácia, turistika, príležitostná návšteva alebo stretnutie s priateľmi či príbuznými, krátkodobé liečenie alebo obchodné záležitosti.
 5. Elektronická kópia pasu vo formáte PDF vo veľkosti minimálne 10KB a maximálne 300 KB.
 6. Elektronická fotografia tváre, pokiaľ možno aktuálna na bielom podklade, bez pokrievky hlavy alebo tmavých okuliarov, vo formáte JPEG vo veľkosti minimálne 10KB a maximálne 1MB.
 7. O víza je potrebné požiadať aspoň 4 dni pred dátumom príletu, maximálne však 30 dní pred plánovaným vstupom.
 8. Víza sú vydávané iba ako jednovstupové, turistické a na dobu najviac 30 dní.
 9. eTV je možné využiť iba v prípade, ak priletíte na niektoré z menovaných letísk: New Delhi, Mumbai, Bengaluru, Chennai, Goa, Kochi, Hyderabad, Kolkata, Amritsar, Trivandrum, Ahmedabad, Jaipur, Tiruchinapalli, Gaya, Lucknow and Varanasi.  eTV neplatí pre prechádzanie pozemných hraničných prechodov a výletné lode.
 10. Po prílete vám na letisku zoberú odtlačky prstov.
 11. V akýchkoľvek iných prípadoch ako je uvedené vyššie, je stále nutné žiadať o víza na konzuláte v Bratislave, čo je spojené s osobnou návštevou.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X