Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Víza do Indie

Víza do Indie

Chceli by ste sa prejsť okolo chrámu lásky – Tádž Mahal, vidieť na vlastné oči spaľovanie mŕtvol na brehu rieky Ghanga, zažiť atmosféru bollywoodu – Bombaja alebo si oddýchnuť na plážach Indického oceánu v Goa? Doteraz vás od návštevy Indie odrádzalo zbytočne zdĺhavé a komplikované vybavovanie víz, spojené s osobnou návštevou bratislavského konzulátu? Ak ste mali šťastie a konzul sa nad vami zľutoval, vydal vám víza v ten istý deň v poobedných hodinách. Ak nie, museli ste cestovať druhýkrát alebo požiadať niekoho, aby vám vybral pas. Nehovoriac o všetkých možných dokladoch, ktoré bolo potrebné doložiť.

Toto všetko je od 1. marca 2016 minulosťou. Slovensko, spolu s ďalšími 36 krajinami bolo zaradené do zoznamu štátov, ktorých občania (držitelia pasu danej krajiny) môžu žiadať o online turistické víza, tzv. etourist visa alebo eTV:link tu

Keď máte pripravené podklady ako je kópia pasu a fotografia vašej tváre, je cesta k vízam do Indie otázkou približne 15 minút života. Samozrejme, nevyhnete sa vyplneniu formuláru s otázkami osobného charakteru ako je náboženstvo (jednu z daných možnosti si skrátka vybrať musíte), dosiahnuté vzdelanie alebo meno a miesto narodenia rodičov. Ale toto je už v danom procese iba formalita. Po vyplnení všetkých koloniek, nahratí pasu a fotografie, kliknete na ďalší krok. Tu od vás budú samozrejme chcieť, aby ste uhradili poplatok za víza. Takže treba mať pripravenú po ruke kartu. K poplatku za víza, ktorý sa líši od jednotlivých krajín, si ešte účtujú 2,5% ako poplatok za platbu kartou. Ale tomu sa bohužiaľ nevyhnete.

Po odoslaní vyplneného formuláru, uhradení poplatku vám na zadanú mailovú adresu (skontrolujte si ju aj dvakrát) príde potvrdenie s registračným číslom žiadosti. Stav žiadosti si viete sledovať online, ale je to zbytočné. Potvrdenie o vydaných vízach, s ktorými môžete cestovať, príde na mail do 72 hodín (zvyčajne však do 24 hodín – odskúšané). Potom vám už skoro nič nestojí v ceste, vydať sa za poznávaním Indie.

Veľa pekných zážitkov aj na cestách s Victory Travel ako napr.:To najlepšie z Indie alebo Južná India- Mozaika kontrastov.

Podmienky udelenia víz:

 1. Pas platný minimálne 6 mesiacov po opustení Indie s aspoň 2 voľnými stranami.
 2. Spiatočnú letenku alebo akýkoľvek iný cestovný lístok, ktorý dokazuje, že opustíte územie Indie maximálne do 30 dní.
 3. Každý cestujúci musí mať svoj pas. Ak cestujete s deťmi, nestačí ich mať zapísané v rodičovskom pase.
 4. Cieľom návštevy Indie je rekreácia, turistika, príležitostná návšteva alebo stretnutie s priateľmi či príbuznými, krátkodobé liečenie alebo obchodné záležitosti.
 5. Elektronická kópia pasu vo formáte PDF vo veľkosti minimálne 10KB a maximálne 300 KB.
 6. Elektronická fotografia tváre, pokiaľ možno aktuálna na bielom podklade, bez pokrievky hlavy alebo tmavých okuliarov, vo formáte JPEG vo veľkosti minimálne 10KB a maximálne 1MB.
 7. O víza je potrebné požiadať aspoň 4 dni pred dátumom príletu, maximálne však 30 dní pred plánovaným vstupom.
 8. Víza sú vydávané iba ako jednovstupové, turistické a na dobu najviac 30 dní.
 9. eTV je možné využiť iba v prípade, ak priletíte na niektoré z menovaných letísk: New Delhi, Mumbai, Bengaluru, Chennai, Goa, Kochi, Hyderabad, Kolkata, Amritsar, Trivandrum, Ahmedabad, Jaipur, Tiruchinapalli, Gaya, Lucknow and Varanasi.  eTV neplatí pre prechádzanie pozemných hraničných prechodov a výletné lode.
 10. Po prílete vám na letisku zoberú odtlačky prstov.
 11. V akýchkoľvek iných prípadoch ako je uvedené vyššie, je stále nutné žiadať o víza na konzuláte v Bratislave, čo je spojené s osobnou návštevou.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X