Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Slnečný svetadiel časť 2.

Slnečný svetadiel časť 2.

Sú zlaté rána nad riekou, oči hadov v noci šeliem. Aj keď sa vrátim ďaleko so sebou si ju navždy beriem“ Aj takto sa spieva o Afrike v jednom populárnom filme a dievčati a jej fontáne 😊 Neopísateľná, hrejivá a divoká. Afrika-kolíska ľudstva sa do srdca vryje každému, kto sa odváži, čo i len jedným očkom zmapovať tento kontinent. Báť sa tu treba hrochov a nosorožcov, nie divokých tigrov. Nie žeby zdomácneli, len majú v pase inú krajinu pôvodu. Tu je moja druhá časť zaujímavostí o Afrike-mojej láske.

Názory na prívlastok najnebezpečnejší sa tu rôznia

Afrika vďaka svojej veľkosti a rozmanitosti skrýva mnohé naj- v zvieracej ríši. V prípade najnebezpečnejšieho zvieraťa sa názory líšia. Ak tipujete, že je tu najobávanejším živočíchom lev, mýlite sa. Nie, žeby bolo „žužo“ stretnúť sa s ním zoči voči na prechádzke, domáci tu varujú hlavne pred nosorožcami a hrochmi, ktoré považujú za najviac nebezpečné zvery. Oba druhy majú agresívnu povahu, strážia si svoje územie a vraj si to nie vždy nechajú vysvetliť.

Južná Afrika-krajina zázrakov

Táto časť kontinentu sa pýši hneď niekoľkými zaujímavosťami, o ktorý by sa dal písať samostatný blog. Tak v prvom rade je tu 11 oficiálnych jazykov, od tých ktoré vám napadnú a poznáte až po africký či jazyk Zulu.  Keď sme pri číslach, sú tu hneď tri hlavné mestá, preto výber metropoly je len a len na vás – Kapské mesto, Bloemfontain či Pretóriu. V roku 1905 sa tu našiel najväčší diamant sveta. Je známy pod menom Cullinan . Neskôr bol vybrúsený do dvoch diamantov – Veľkej a Malej hviezdy Afriky.

Afrika a láska k športu

O tom, že mnohí z najlepších bežcov pochádza z Afriky svedčia aj štatistiky. Dokonca ich vedia aj presne geograficky zaradiť. Najlepší bežci sú z Etiópie a Kene, konkrétne z kmeňa Kalenjins. Ak ste sa zadýchali už pri skrolovaní k tomuto faktu, tu je paradox, ktorý to dokončí, v tomto kmeni žije iba 0,0005% svetovej populácie. V Južnej Afrike sa chvália najväčším počtom majstrovských titulov v golfe a pokojne si tu môžete užiť aj futbal, kriket či rugby.

Miška Hlipalová
Miška Hlipalová

Úspešne vyštudovaná masmedička s vášňou pre cestovanie. Napriek tomu, že má v pase uvedené navštevovať iba krajiny s teplotami 25 plus, precestovala Nórsko, Škótsko, Kubu, Cyprus, Tunisko. Jej snom je precestovať celučký svet :)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2018/06/2.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X