Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Prečo ľudia cestujú na Madagaskar?

Prečo ľudia cestujú na Madagaskar?

Na Madagaskar prichádzajú cestovatelia, aby videli endemický svet rastlín a zvierat, ktorý neuvidia nikde inde na svete, aby navštívili dažďové pralesy, pozorovali vo voľnej prírode lemure a chameleóny, prešli sa po aleji baobabov, alebo sa túlali vápencovými národnými parkami – tsingami, prechádzali sa ponad skalné rokliny cez kývajúce sa mosty, alebo sa vnárali do jaskynného sveta pod nimi.

Madagaskar je 12x väčší ako Slovensko a pre cestovateľov s túžbou po poznaní ponúka oveľa viac ako iba lemure, baobaby , vápencové skaly a pláže.

Je to subkontinent, ktorý sa samostatne formoval desiatky miliónov rokov až do dnešnej unikátnej podoby. Je obmývaný tisíckami kilometrov osamelých pláži Mozambického prielivu a Indického oceána.

Dažďové pralesy, vysoké hory a rozsiahle savany s minimálnou cestnou infraštruktúrou dodnes ukrývajú veľa pre vedcov, bádateľov alebo dobrodružných cestovateľov, ktorí sa neboja zľaviť z civilizačného komfortu a objavovať nielen prírodu, ale aj etnické skupiny obyvateľov a dodnes stále málo zmapovanú históriu tohto Grande ile (v slov. preklade tzv. Veľkého ostrova).

Na našich zájazdoch môžete precestovať juh, západ, východ aj sever Madagaskaru a dostať sa do lokalít, ktoré nie sú štandardným cieľom turistov. Spolu s nami môžete dosiahnuť najsevernejší bod Madagaskaru, absolvovať výstupy vo Francúzskom pohorí, alebo historickú pevnosť Windsor Castle, plaviť sa po Smaragdovom mori, navštíviť oba vápencové parky Tsingy na ostrove , aj Červené tsingy, ktoré sú pieskovcového pôvodu.

Ukážeme vám Beňovského ulicu v troch mestách na Madagaskare a priblížime históriu, zvyky miestneho obyvateľstva, jeho jazyk i gastronómiu Madagaskaru. Ľudia Madagaskaru, ktorí sú veľmi príjemní, pohostinní a mierumilovní, sú najväčšou hodnotou tohto ostrova.

Alej baobabov
Vladimír Dudlák
Vladimír Dudlák

Vladimír Dudlák, riaditeľ Združenia Mórica Beňovského a sprievodca Victory Travel. Vladimír sa na svojich cestách po svete venuje Madagaskaru intenzívne od roku 2010. Na Madagaskare zorganizoval mnoho bádateľsko-filmárskych expedícii, natočil niekoľko filmových dokumentov a vydal dva knižné tituly s touto tématikou. Madagaskar si natoľko obľúbil, že sa tam stále vracia a objavuje ďalšie lokality.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2020/02/PA162912-e1581951956209.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X