Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

september/2018

13sep19:0021:30Indonézia (Sulawesi, Wakatobi, Bali)Indonézia (Sulawesi, Wakatobi, Bali)

Viac

Detaily podujatia

13.09.2018 19:00, Kultúrne centrum Malý Berlín, Štefániková 4, Trnava

Vydajte sa s nami spoznať doteraz neobjavenú exotiku indonézskych koralových ostrovov. Prejdeme z ostrova Togean v Tominiskom zálive na priľahlý ostrov Sulawesi a spoznáme krásy rovníkovej ostrovnej prírody. Zastavíme sa za obyvateľmi oblasti Tana Toraja na severe ostrova, ktorí sú známi neuveriteľnými domorodými rituálmi, ktoré sú zmesou animizmu a kresťanstva. A videli ste už domy v tvare lodí? Tongkonany s veľkou obrátenou sedlovou strechou si tradične stavajú práve Torajania.

Na prednáške objavíte aj nepoznaný raj Wakatobiského národného parku, ktorý sa rozprestiera na štyroch ostrovoch južne od Sulawesi a od r. 2005 je zapísaný aj do Svetového dedičstva UNESCO. Napokon sa zatúlame aj na Bali, no predstavíme vám najmä ich typické tradície, ktoré zažijete iba v spoločnosti sprievodcov, pre ktorých je táto oblasť druhým domovom.

O svojich potulkách porozpráva JURAJ UVIRA, špecialista na ázijské destinácie. Má doktorát z ekonómie, no na Bali sa rozhodol doplniť si vzdelanie štúdiom oficiálneho jazyka Indonézie, Bahasa Indonesia. Dušou je muzikant, ktorý si rád zahrá na gitare či sa vyblázni na skútroch alebo surfe.

Partnerom tohto podujatia je Victory Travel.

Dĺžka trvania: 120 min

Vstupenky

  • Cena vstupenky v predpredaji … 4,00 €

Vstupenky nie sú viazané na miesto. Voľné sedenie.

Čas

(štvrtok) 19:00 - 21:30

Miesto

Kultúrne centrum Malý Berlín

Štefánikova 4

Organizátor

Malý Berlín

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X