MENU

Amerika

VEĽKÝ OKRUH MEXIKOM 2017

Tequila, tyrkysové more, kokosové palmy a sombrero na hlave! Mexická pohoda na brehoch Karibského mora s garanciou NAJlepšieho programu na Sloven...

Amerika
Mexiko
August 2017
September 2017
Október 2017
November 2017
November 2017

1780

Amerika

VEĽKÝ OKRUH MEXIKOM 2017

  • Kultúry Aztékov, Mayov, Olmékov, Toltékov a Zapotékov
  • Indiánske trhy a dedinky, skvelá tequila a kúpanie v Karibiku!
  • Najúžasnejšie mayské pamiatky na Yucatáne
  • Exkluzívny zájazd s prepracovaným proramom

 

Program zájazdu

1.-3.deň:

Odlet z Viedne a prílet do CIUDAD DE MÉXICO stojaceho na ruinách hlavného mesta Aztékov. Tanečníci „concheros” nám pripomenú predkolumbovské časy na námestí Zócalo. Katedrála, prezidentský palác, chrám Tenochtitlán a slávnostné zvesenie obrovskej štátnej vlajky. Park Alameda, veľkolepá budova Palacio de Bellas Artes a výhľad na gigantické veľkomesto z Torre Latinoamericana. TEOTIHUACÁN – pútne miesto aztéckej šľachty. Calzada de los Muertos a výstup na Pyramídu Slnka. Naozaj tu vyviera mystická energia? Zastávka pri bazilike Guadalope – najväčšie pútnické miesto celej Ameriky.

4. deň:

PUEBLA – mesto pod sopkou Popocatépetl s koloniálnym rázom a sedemdesiatimi kostolmi. Vynikajúca kuchyňa a svetoznáma korenená čokoládová omáčka „mole poblano”. Navštívime CHOLULU s panorámou sopky Iztaccihuatl. Práve tu je postavený kostol Nuestra Seňora de los Remedios na vrchole najväčšej pyramídy sveta. Noc v Pueble.

5.deň:

OAXACA. Mesto čokolády, silného alkoholického mezcalu a opekaných kobyliek tzv. chapulines. Odporúčame! Katedrála s barokovým priečelím a dreveným orlojom, Zócalo. Kolonády, kostoly, námestia s malými obchodíkmi a indiánske trhy. MONTE ALBÁN. Rozľahlé ruiny sa skladajú z veľkého námestia obklopeného budovami, chrámami, observatóriom, ihriskom a hrobkami Noc v Oaxaca.

6.deň:

Raňajky a smerujeme na juhovýchod. Naša prvá zastávka bude pri, podľa vedcov, najväčšom žijúcom organizme na zemi – úchvatný strom ahuehuete v dedine EL TULE. Pokračujeme ďalej k mexickému unikátu, zapotéckemu stredisku MITLA – považované za najlepší príklad kamenárskej zručnosti. Podvečerný príchod do mesta TEHUANTEPEC.

7. deň:

Presun do štátu Chiapas. V tento deň si oddýchneme od archeologických pamiatok a strávime dve hodiny na skvelom lodnom výlete v CAŇON DEL SUMIDERO. Po výlete si dáme dobrý obed a vchádzame do čarovného koloniálneho mesta SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS ležiace v nadmorskej výške 2 100 m. n. m. , s príjemnou klímou obkolesené horami.

8. – 9.deň:

Indiánske dediny SAN JUAN CHAMULA a ZINACANTÁN. Unikátny kostol s čarodejníkmi, sviecami, kadidlami, sliepkami a Coca Colou, ktorú používajú miestni na vyháňanie zlých duchov. Vodopád AGUA AZUL v pralese. PALENQUE – architektonický skvost vrcholnej mayskej civilizácie ukrytý v džungli. Chrám nápisov, Chrám jaguára a Palác grófa. Ochutnali ste už živé termity? VILLAHERMOSA – hlavné mesto štátu Tabasco a PARQUE LA VENTA. Na otvorenom priestranstve sú oltáre, stély, jaguáre, ale predovšetkým 24-tonová čadičová hlava, ktorú vytvorila starobylá kultúra Olmékov. Ohromný zážitok! Noc vo Villahermosa.

10.deň:

CAMPECHE (UNESCO). Krátka prehliadka historického centra s pirátskou minulosťou. Mayské kultové stredisko UXMAL. Odchod do hlavného mesta polostrova Yucatán. „Biele mesto” MÉRIDA – tradičná metropola Mayov.

11.deň:

CHICHÉN ITZÁ (UNESCO) – najväčší a najslávnejší komplex mayských pyramíd. Pri Múre lebiek pocítime na chrbte mrazenie a pri Svätej studni si predstavíme obetné rituály. Zážitok na celý život! Presun na Mayskú riviéru do famózneho CANCÚNU.

12.-14.deň:

Tequila, tyrkysové more, kokosové palmy a sombrero na hlave! Nádherné dni v raji! CANCÚN. Atraktívne turistické centrum Mexika s množstvom zábavy, barov, reštaurácií. Oddych na čarovných plážach Karibiku. Pre záujemcov TULÚM – opevnené mayského mesto týčiace sa nad tyrkysovým morom. Odlet do Európy a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

GALÉRIA

INFORMÁCIE O ZÁJAZDE

Termíny

21.08.2017 - 03.09.2017
8 dní dovolenky
04.09.2017 - 17.09.2017
9 dní dovolenky
23.10.2017 - 05.11.2017
9 dní dovolenky
06.11.2017 - 19.11.2017
9 dní dovolenky
20.11.2017 - 03.12.2017
10 dní dovolenky

Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, dopravu klimatizovaným prenajatým autobusom s miestnym šoférom, cestné poplatky, ubytovanie v 3* a 4* hoteloch s raňajkami, výlet do Caňon del Sumidero, poistenie CK voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Stravu, vstupné s miestnym sprievodcom (100 €), povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov.

Príplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 310 €

Cena od

1780