MENU

Ázia

TO NAJLEPŠIE Z UZBEKISTANU 2017

Rozprávková krajina Timura Veľkého, všetky kultúrne dedičstvá UNESCO v Uzbekistane....

Ázia
Uzbekistan
Apríl 2017
Apríl 2017
Máj 2017
September 2017
September 2017

1195

Ázia

TO NAJLEPŠIE Z UZBEKISTANU 2017

Legenda Veľkej Hodvábnej Cesty

 

  • Rozprávková krajina Timura Veľkého
  • Samarkand – legenda Veľkej Hodvábnej Cesty
  • Všetky kultúrne dedičstvá UNESCO v Uzbekistane
  • Kvalitné ubytovanie a prenajatá doprava iba pre nás
  • Perfektný pomer medzi cenou a kvalitou, ktorý nemá konkurenciu!

 

Program zájazdu

1. – 2.deň: 

Odlet z Viedne a prílet do Uzbekistanu. TAŠKENT – ocitli sme sa v magickej STREDNEJ ÁZII! Taškent je mesto kontrastov a my uvidíme jeho novú modernú časť, ale aj staré miesta, z ktorých dýcha uzbecká história. Prehliadka náboženského komplexu Chazrati Imam, kde na malom priestore nájdeme množstvo architektonických perál. Madrasa Barak Chan, mešita Telješach, ale aj múzeum, v ktorom spočíva najstarší Korán na svete! Pozrieme si známu madrasu Kukeldaš, ktorá dodnes slúži svojmu pôvodnému účelu a tiež Piatkovú mešitu ležiacu v jej susedstve. Orientálny bazár Čorsu je miestom, ktoré dostane každého milovníka trhov. Mongolsko-tatárske tváre, farebné šaty žien, okrúhly uzbecký chlieb zdobený pečaťami lokálnych pekárov, vôňa grilovaných šašlíkov, najrôznejšie orechy, sušené marhule a obrovské množstvo ovocia a zeleniny. Nahliadneme do modernej časti Taškentu, kde uvidíme budovu opery a baletu Alíšera Navoyího a Námestie nezávislosti. Noc v Taškente.
3. – 4.deň: 

Prílet do mesta URGENČ na západe krajiny, odkiaľ sa presunieme do starobyého mesta CHIVA. Prejdeme za hradby starého mesta a v „múzeu pod holým nebom“ sa vďaka zachovalej jedinečnej architektúre dostaneme o niekoľko storočí späť. V tomto meste, ako z rozprávky 1000 a 1 noci na nás čakajú skutočné skvosty uzbeckého staviteľstva: minaret Palvan – Kari, mešita Chodra Ksauli a pevnosť Kunya – Ark. Vstúpime aj do mauzólea miestneho svätca Pahlavana Mahmúda a prejdeme sa nádvoriami paláca Toš – Hovli, či islamskej školy Šergazi Chána. Zastavíme sa pri symbole mesta, zvláštnom minarete Kalta Minor a zistíme o ňom viac. Vystúpime na vysoký minaret Islam Hodža a budeme pozorovať rozprávkové mesto z vtáčej perspektívy?  Večer aj noc strávime v Chive. Dlhý presun zaujímavou krajinou naprieč Uzbekistanom až do slávnej Buchary. Aby sme sa do nej dostali, musíme prejsť okrajom púšte KYZYLKUM.

5. – 6.deň: 

BUCHARA! Mesto, o ktorom sa právom tvrdí, že je najviac nedotknutým mestom Strednej Ázie. Vyjdeme na pevnosť Ark a budeme sa oddávať výhľadu na minarety a kupole mesta. Medresa Mir-Arab, blízky minaret s mešitou Kalon, tyrkysové čiapočky madrasy Čor Minar, námestie Ljabi Hauz s madrasami starej židovskej štvrte, ale aj pôvodná synagóga. Ráno opustíme Bucharu a po ceste do Samarkandu sa zastavíme v mestečku ŠAHRISABZ. Návštevou Šahrisabzu si skompletizujeme štvoricu uzbeckých miest, ktoré sa dostali na prestížny zoznam UNESCO! Mesto preslávil jeho rodák dobyvateľ Timur Veľký. Ruiny kedysi veľkolepého Timurovho letného bieleho paláca Ak Saray, komplex Dorut Tillavat s mešitou Kok Gumbaz, ako aj Dorus Saodat – hrobka Timurovho obľúbeného syna Džahangíra. Vyrážame do Samarkandu, kde aj prespíme.

7. – 9.deň: 

SAMARKAND – perla Hodvábnej cesty a podľa miestnych aj najkrajšie mesto sveta. Dáme im za pravdu? Samarkand je mimoriadne významným mestom, ktoré Timur v 14. storočí pretvoril na centrum svojej obrovskej ríše. Fotogenické Redžistánske námestie s tromi úchvatnými madrasami, nakukneme do fantasticky vyzdobeného mauzólea Gur Emir, kde je pochovaný obávaný vládca Timur. Mešita jednej z Timurovych manželiek – Bibi Chanum, známe Ulugbekove observatórium, prejdeme sa aj tyrkysovým komplexom hrobiek Šah-i-Zinda, kde je pochovaný bratranec Mohameda, svätého proroka Islamu. Nebudeme veriť, že tá krása naokolo je skutočná. Nakúp suvenírov a čaká na nás posledná samarkandská noc. V posvätnom meste HOJA ISMAIL navštívime mauzóleum imáma Ismaila al-Bucharího. Presun do Taškentu a let naspäť do Európy.

 

Trasa zájazdu

Uzbekistan_MAPA

GALÉRIA

INFORMÁCIE O ZÁJAZDE

Termíny

08.04.2017 - 16.04.2017
len 4 dni dovolenky
22.04.2017 - 30.04.2017
5 dní dovolenky
06.05.2017 - 14.05.2017
4 dni dovolenky
02.09.2017 - 10.09.2017
5 dni dovolenky
09.09.2017 - 17.09.2017
4 dni dovolenky

Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, vstupné do všetkých pamiatok, prenajatú dopravu v Uzbekistane, vnútroštátny let na trase Taškent – Urgenč, ubytovanie v kvalitných a pohodlných  3* a 4* hoteloch s polpenziou (izby vybavené klimatizáciou, chladničkou, telefónom, TV), pozývací list a všetky povolenia nutné k získaniu víz, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Víza (95€ ), stravu, povinné príplatky, poplatok za fotografovanie pamiatok, poistenie lieč. nákladov.

Príplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 100 €

Cena

1195