MENU

Európa

PETROHRADSKÉ BIELE NOCI 2017

Jedinečný program, v ktorom spoznáte najkrajšie mesto Ruska – Petrohrad (v júnovom termíne počas bielych nocí), históriu tejto svetovej m...

Európa
Rusko
Jún 2017
Jún 2017
Jún 2017
August 2017

580

Európa

PETROHRADSKÉ BIELE NOCI 2017

mosk 

Najkrajšie mesto Európy a podľa mnohých aj sveta

  • Petrohrad a jeho neopakovateľná atmosféra, počas dní ale aj nocí, kedy nám slnko nezapadne (v júnovom termíne)
  • Benátky severu, najeurópskejšie mesto Ruska, najsevernejšie položená metropola sveta s počtom obyvateľov nad jeden milión, jedno z najkrajších a najúchvatnejších miest sveta
  • Ubytovanie v centre mesta v trojhviezdičkovom hoteli s raňajkami!
  • Palácové nádvorie s Ermitážou, Aurora, Chrám preliatej krvi, Neva a jej prekrásne nábrežia, Fontanka a Mojka obklopená palácmi
  • Nádherné palácové stavby Petrodvorec a Cárske Selo
  • Boršč, bliny a samozrejme vodka!
  • Možnosť návštevy predstavenia Labutie jazero v divadle, kde premiéroval svoje hry Čechov, Gogoľ a mnohí iní

 

Program zájazdu

1.-2. deň:

Odlet z Viedne a prílet do Petrohradu, jedného z najkrajších európskych miest. Z letiska sa našim prenajatým autobusom prepravíme do 3* hotela a urobíme si prvú orientačnú prechádzku z hotela do centra mesta, kde si cestou ukážeme niekoľko zaujímavých miest. Poprechádzame sa mestom, uvidíme budovu známej Moskovskej stanice, Aničkov most ozdobený štyrmi sochami, ale aj Aničkov palác, sochu Kataríny či slávne Puškinove divadlo. Prvé nádychy Petrohradu a nám sa tu začína páčiť! Ďalší deň nás čaká celodenná prehliadka prekrásneho Petrohradu. Na obed si sadneme do reštaurácie a ochutnáme skvelý ruský boršč. Zastavíme sa pri kláštore Smolnyj, ktorý patrí k najkrajším v meste a zatúlame sa k Zajačiemu ostrovu s katedrálou sv.Petra a Pavla. Tu nájdeme hrob Petra Veľkého, ale aj kaplnku, ktorá patrí posledným ruským cárom Romanovcom. Prejdeme sa popri rieke Neva, vychutnáme si pohľady na Zimný palác s Ermitážou zo Strelky ozdobenej dvomi stĺpmi a nevynecháme ani loď, ktorej výstrel navždy zmenil dejiny sveta. Svetoznámu Auroru budeme mať na dosah ruky. Pohltí nás nekonečný Nevski Prospekt, ktorý je dnes najväčšou tepnou mesta a uvidíme nielen Kazanský chrám či obrovský Chrám sv. Izáka s nezabudnuteľnou zlatou kupolou, ale aj symbol mesta v podobe Medeného jazdca a Chrámu preliatej krvi, ktorý sa na prvý pohľad podobá chrámu Vasilija Blaženého z moskovského Červeného námestia. Poobede sa môžeme previesť loďou po kanáloch Nevy, Mojky či Fontanky a uvidíme, prečo nosí Petrohrad hrdú prezývku „Benátky severu“. Sledovať nábrežia a paláce priamo z lode patrí k veľmi príjemným zážitkom. Voľno v centre mesta a oddych.

3.-4. deň:

Dnes na vás čaká skvost v podobe svetoznámej Ermitáže. Viete si predstaviť, že pod svojou strechou ukrýva 3 milióny artefaktov? Niekoľko hodín strávime v obkľúčení najvýznamnejších sôch, obrazov či umeleckých diel a budeme z nich nadšení. Nielen samotnými umeleckými dielami, ale aj nádhernými priestormi Zimného paláca. Prejdeme sa Jordánskym schodiskom, budeme obdivovať maľby Raffaelovej lóže a obrovské priestory trónnej sály. Po prehliadke sa môžeme fakultatívne odviezť do neďalekého Cárskeho Sela (65€) a vychutnať si Katarínsky palác z 18.storočia, ktorý v sebe ukrýva svetoznámu Jantárovú komnatu, no nielen ju. Prechádzka zaujímavým palácom, priľahlým Katarínskym parkom, presun do Petrodvorca a prehliadka fontánových záhrad, ktoré v mnohom predčia krásu tých vo Versailles. Podvečer návrat do Petrohradu. Nočný, slnkom zaliaty Petrohrad, voľno, ktoré môžeme využiť na prechádzku. Posledný deň presun na letisko Pulkovo a odlet domov.

Ak sa o tejto krajine chcete dozvedieť viac, vypočujte si záznam z vysielania relácie NA CESTE FM, ktorú pripravujeme v spolupráci s rádiom FM:

NA CESTE_FM (Rusko) 19.2.2014 by Rádio_Fm on Mixcloud

Trasa zájazdu

Petrohrad

 

 

GALÉRIA

INFORMÁCIE O ZÁJAZDE

Termíny

15.06.2017 - 18.06.2017
(v spojení so zájazdom Petrohrad, Moskva) , len 2 dni dovolenky
23.06.2017 - 26.06.2017
Posledné voľné miesta!!! len 2 dni dovolenky
30.06.2017 - 03.07.2017
Posledné 2 voľné miesta!!! (v spojení so zájazdom Petrohrad, Moskva) len 2 dni dovolenky
29.08.2017 - 01.09.2017
(v spojení so zájazdom Petrohrad, Moskva), len 2 dni dovolenky

Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, ubytovanie v 3* hoteli v dvojlôžkových izbách s raňajkami, transfery na letisko v Petrohrade, prenajatá doprava počas city tour, kvalitný program, prehliadku Petrohradu klimatizovaným autobusom, poistenie CK voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Víza, povinné príplatky, fakultatívne výlety, vstupné, stravu (okrem raňajok), vreckové, poistenie lieč. nákladov.

Príplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 210€

Dôležité vedieť

Biele noci zažijeme len v júnových termínoch, avšak aj v auguste budú dni o niečo dlhšie ako v tom istom období u nás. V prvom júnovom a v druhom augustovom termíne možnosť predĺženia zájazdu o prehliadku Moskvy.

Cena

580