MENU

Amerika

Perly USA 2017

Prepracovaná cesta po najúžasnejších miestach Západu a Stredozápadu USA. Najstarší prírodný park na svete - Yellowston - a svetoznámy Gra...

Amerika
USA
Apríl 2017
Máj 2017
Jún 2017
August 2017

2545

Amerika

Perly USA 2017

  • Prepracovaná cesta po najúžasnejších národných parkoch Západu a Stredozápadu USA
  • Najstarší prírodný park na svete – Yellowston, ikona štátu Utah – Arches, svetoznámy Grand Canyon a Route 66
  • kovbojský Jackson, mormónske Salt Lake City, bijúce zvony v legendárnom Santa Fé
  • bizóny, losy, medveďe ale aj studené pivo a skvelý hamburger v typickom sportbare
  • ceremoniálne strediská Indiánov NP Mesa Verde a skamenené stromy v NP Petrified Forest

 

Program zájazdu

1.-3.deň:

Odlet z Viedne a prílet do Bozemanu v štáte Montana. Úžasný NP YELLOW-STONE, ktorý je najstarším národným parkom na Zemi. Neuveriteľné prírodné divadlo, v ktorom sú hlavné úlohy pridelené bublajúcim bahenným sopkám, syčiacim fumarolám, gejzírom a krištáľovo čistým termálnym jazierkam. Vápencové formácie v MAMMOTH HOT SPRING, stáda bizónov, jeleňov a možno budeme mať šťastie na medvede a losy. Obrazový pohľad na Veľký kaňon a vodopády. Nocľah v mestečku Cody, ktoré je známe skvelým rodeom, atmosférou Divokého západu a špičkovým múzeom legendy Divokého Západu – BUFFALO BILLA. Pokračujeme v prehliadka Yellowstonu, vychutnáme si pohľad na aktívny gejzír Old faithfull a mimozemský Prismatic Spring. Nocľah v kovbojskom a snobskom meste JACKSON.

4.-5.deň:

AFTON a vaša fotografia pod najväčším oblúkom sveta, ktorý je vytvorený z jeleních parohov. SALT LAKE CITY a prehliadka CENTRA MORMÓNOV, zasadeného do krásneho prostredia pohoria Wasatch a rozprávkového námestia Temple Square. V NP CANYONLANDS vás zavedieme k miestu, ktoré je na každej pohľadnici z Utahu. Naskytne sa nám pohľad na úžasný meander RIEKY COLORADO, ktorý si vychutnáme v parku DEAD HORSE POINT. Nocľah v mestečku MOAB.

6.-7.deň:

Zlatý klinec juhozápadu, preslávená červená púšť s legendárnymi pieskovcovými útvarmi – MONUMENT VALLEY alias Marlboro Country. Prejdeme priamo srdcom Monument Valley a obed si dáme v reštaurácii s neuveriteľným výhľadom na najznámejšiu prírodnú scenériu juhozápadu USA. Arizonské mestečko Page a pohľad na dychberúci meander rieky Colorado – HORSESHOE BAND. Neuveriteľné fotogenické zákutia v ANTELOPE CANYON a odchod do mesta Flagstaff, ktoré leží priamo na legendárnej Route 66.

8.-9. deň:

NP GRAND CANYON. Prírodný skvost, bez ktorého sa nemôže zaobísť nijaká návšteva západnej časti USA. Pohľad na rozoklané skaly a neskutočne farebné sedimenty staré miliardy rokov. Dozvieme sa konečne ako vznikol? Smerujeme po dlhom úseku bývalej ROUTE 66 až do NP PETRIFIED FOREST. Prejdeme okolo skamenených stromov starých 250 miliónov rokov, absolvujeme krátku vychádzku v BLUE MESA a ostaneme šokovaní pohľadom na PAINTED DESERT. Pokračujeme do asi najkrajšieho mesta v celom USA – legendárneho Santa Fé, hlavného mesta NOVÉHO MEXIKA. Kúpite si svojho indiánskeho bôžika Kokopelliho práve tu? Úžasný deň!

10.-11.deň:

Centrum indiánskej kultúry Anasaziov, NP MESA VERDE! Park figurujúci na prvom mieste dedičstva UNESCO v USA! Majestátna scenéria pri pohľade na CLIFF PALACE a unikátna prehliadka posvätných miestností KIVAS starých Pueblanov. Vychutnáme si nádherný západ Slnka na krátkom treku v POINT LOOKOUT TRAIL? Nocľah v meste Cortez. Utah a NP ARCHES. Nenáročný výstup k ikone celého parku, oblúku DELICATE ARCH a najdlhší oblúk Landscape Arch. Nocľah v nám už známom meste Moab.

12.-13.deň:

Presun na letisko do Salt Lake City, odlet do Európy a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Perly_USA_MAPA

GALÉRIA

INFORMÁCIE O ZÁJAZDE

Termíny

11.04.2017 - 23.04.2017
7 dní dovolenky
01.05.2017 - 13.05.2017
8 dní dovolenky
27.06.2017 - 09.07.2017
8 dní dovolenky
22.08.2017 - 03.09.2017
7 dní dovolenky

Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, dopravu v prenajatých mikrobusoch, pohonné hmoty, ubytovanie v pohodlných moteloch a hoteloch, cestné poplatky a  parkovné,  poistenie CK voči insolventnosti

Cena nezahŕňa

Stravu, vstupné, povinné príplatky, poplatok ESTA (14 €), poistenie lieč. nákladov

Príplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 350 €

Cena

2545