MENU

Ázia

Peking, Harbin, Changchun, Shenyang, Dandong 2017

Návšteva NAJKRAJŠIEHO ĽADOVÉHO MESTA v Ázii HARBIN ICE FESTIVAL - sochy, domy z ľadu a snehu, zimné radovánky, jedinečné spojenie čínske...

Ázia
Čína
Severná Kórea

1675

Ázia

Peking, Harbin, Changchun, Shenyang, Dandong 2017

Zimná rozprávková krajina Číny a pohľad na Severnú Kóreu

 

  • Majestátny festival ľadu a snehu, najväčší festival budov v meste, ktoré spája čínsku a ruskú kultúru chladného severu
  • Vyskúšajte si psie záprahy, prehliadku v kočoch, nachovajte hladné sibírske tigre, prejdeme sa po zamrznutej SOGHUA rieke
  • Ochutnajte mongolský kotlík v reštaurácii, kde stoly, stoličky či poháre sú vyrobené z ľadu
  • Pohliadneme na Severnú Kóreu, kultúru a históriu z poza čínskej hranice
  • Nazrite do minulosti a do tajného japonského projektu 731 z čias 2. svetovej vojny
  • Peking – hlavné mesto ČĽR s množstvom kultúrnych pamiatok
  • Kvalitné ubytovanie počas celej cesty, nočné presuny vlakom v lôžkovom vozni, ako aj presuny najmodernejšími rýchlovlakmi
  • Slovenská prievodkyňa dlhodobo udomácnená v Číne, ktorej miestny jazyk nerobí žiadny problém

 

Program zájazdu:

1. – 3. deň:

Odlet z Viedne do PEKINGU, ubytovanie v centre mesta v 5* hoteli. Najväčšie námestie sveta TIAN´ANMEN s mauzóleom Maa, ZAKÁZANÉ MESTO, kam v minulosti “obyčajní” smrteľníci nemali vstup a na pôdu ktorého mohol vstúpiť jediný muž – cisár. Prvý dúšok voňavého jazmínového čaju, ktorý nám zahreje studené ruky. Na večeru si dáme slávnu pekingskú kačicu, ktorú vymysleli majstri kuchári na cisárskom dvore dynastie Ming a takmer 2000 rokov strážili tajomstvo jej prípravy.

Architektúra čínskych záhrad v LETNOM PALÁCI, ale aj prehliadka najmodernejších a najimpozantnejších architektonických stavieb planéty. Uvidíme klenoty modernej svetovej architektúry v podobe VEĽKÉHO NÁRODNÉHO DIVADLA, Olympijského parku s azda najznámejším VTÁČÍM HNIEZDOM alebo budovy čínskej televízie. Prehliadka najmonumentálnejšej stavby sveta, takmer päťtisíc kilometrov dlhého VEĽKÉHO ČÍNSKEHO MÚRU v zimnej atmosfére.

Poprechádzame sa po jednom z posledných HUTONGOV a nazrieme aj do domu tradičných štvrtí Pekingu a posedíme si aj v jednom z nich. Kto bude mať chuť, môže ochutnať i miestne špeciality ako škorpióny, priadky morušové, hady, morské koníky, ale napríklad i menej vábivé pavúky, veľké ako päsť na modernej pešej zóne WANGFUJING.

Možnosť návštevy skvelého predstavenia KUNG-FU, tradičného bojového umenia Číny v podaní tých najlepších čínskych artistov. Odporúčame! Nočný presun komfortným lôžkovým vlakom v prvej triede do Harbinu.

4.-7. deň:

V popoludňajších hodinách príchod do HARBINU, ktorý je známym pod názvom “Paríž východu” alebo “Moskva východu”. Prechádzka po centre mesta s množstvom rôznych náboženských pamiatok ako Židovská synagóga, Charbinská mešita, Charbinský konfuciánsky chrám alebo Kostol Sv. Sofie. Prejdeme sa po najväčšej Charbinskej pešej zóne s príjemnou atmosférou plnej hudby, spojenia ruskej, európskej a čínskej architektúry a ľadových sôch. Možnosť ochutnať lokálnu zmrzlinu alebo iné miestne pochúťky. Večer si dáme mongolský kotlík v rozprávkovej reštaurácii vyrobenej z ľadu.

Navštívime jedinečný SLNEČNÝ OSTROV – galériu rozprávkových snehových sôch v nadrozmernej veľkosti, ktoré sú každoročnou súčasťou súťaže v stavaní sôch. Jazvy druhej svetovej vojny sú prítomné aj v Charbine – veď určite ste počuli o japonskom bábkovom štáte Mandžukuo v Číne, ale počuli ste o tajnom japonskom vojenskom projekte 731? Podobne ako doktor Mengele v Poľsku, tak aj Japonci pripravovali biologické a chemické zbrane práve tu. Pôjdeme si pozrieť expozíciu v bývalej japonskej základni.

Večer nás bude čakať absolútnu chuťovka celého zimného Charbinu v podobe nádherne osvetleného ľadového parku HARBIN ICE AND SNOW AMUSEMENT WORLD, ktorý má dlhoročnú tradíciu už od roku 1963 a patrí do svetovej štvorky najkrajšich zimných festivalov. Ročne do tohto parku prichádzajú tisíce turistov z celého sveta. Kto bude mať chuť, môže sa ísť pozrieť na tanečné vystúpenie.

Zoberieme vás aj mimo tradičnej turistickej štvrti a spoločne si prezrieme pozostatky obydlí továrenskej štvrte a uvidíte ako ľudia bývali v týchto pridelených domoch. Prejdeme sa po SONGHUA RIEKE, ktorá je miestom pre zimné radovánky, korčule, snowmobily a odkiaľ umelci berú ľadový materiál pre svoje úžasné diela. Prezrieme si vonkajší bazén na rieke a kto bude mať chuť, bude sa môcť pridať k miestnym otužilcom a skočiť si do ľadovej vody. V prípade záujmu sa môžeme pozrieť na safari a nakŕmiť hladné Sibírske Tigre.

7. – 11. deň:

Presun späť smerom na juh do mesta Changchun, hlavného mesta bývalého bábkového štátu Mandžukuo. Tam ochutnáme ženšenový čaj a nahliadneme do CISÁRSKEJ VILY, kde posledný cisár Aisin Guoro Puyi strávil časť svojho života, po tom ako ho Japonci “zvolili” za cisára. Ak ste videli film Posledný Cisár, toto miesto vám bude dôverne známe. Presun vlakom do mesta SHENYANG, ktorý uchováva súčasti kultúrneho dedičstva zapísaného v UNESCO – Mukdenský cisársky palác a hrobky cisárov madžuskej dynastie Qing a ruiny cisárskeho mesta.

Na záver presun do mesta Dandong, kde sa nachádza hranica so Severnou Kóreou, ktorá bola počas Kórejskej vojny bombardovaná americkými jednotkami. Nezabudnite si so sebou zabaliť ďalekohľad, aby sme mohli nahliadnuť za hranice. Prejdeme sa po MOSTE PRIATEĽSTVA, porozprávame sa o histórii z čias vojny a podľa možnosti sa prevezieme na lodi po rieke Yalu, kde uzrieme kúsok zo Severnej Korey a miesta odkiaľ sa niektorým Severokórejcom podarilo dostať na druhú stranu. Návrat domov z Pekingu.

GALÉRIA

INFORMÁCIE O ZÁJAZDE

Termíny

Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, ubytovanie strednej kategórie, prenajatú klimatizovanú dopravu, presun vlakom na trase Peking - Charbin, kvalitný sprievodný program, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Povinné príplatky, víza, fakultatívne výlety, stravu, poistenie liečebných nákladov.

Príplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 370 EUR

Cena

1675