MENU

Ázia

MJANMARSKO (BARMA) 2017

Zažiť tento podmanivý kúsok Zeme vo svojej krehkej kráse, s ľuďmi nepokazenými dobou, či západnou kultúrou, je s plynúcim časom čoraz vz...

Ázia
Mjanmarsko
Thajsko
Február 2017
November 2017

2670

Ázia

MJANMARSKO (BARMA) 2017

 

Ešte donedávna izolovaná krása, zahalená rúškom tajomstva, kde atmosféra budhizmu napĺňa dušu pokojom.

 

  • Málo prebádaná krása donedávna izolovanej „Zlatej zeme“
  • Najvzácnejšie pamiatky krajiny presiaknutej duchovnom – tzv. Veľká štvorka
  • Až 4 prelety v základnej cene zájazdu s kvalitným a komfortným ubytovaním
  • Unikátna architektúra budhistických chrámových stavieb s podmanivou prírodnou scenériou
  • Najvýznamnejšie pútnické miesta barmských budhistov – Shwedagon, Mahamuni a Kyaikto pagoda
  • Pobyt pri mori ponúkame ako jediní na Slovensku!

 

Program zájazdu

1. – 3. deň: Viedeň / Yangon

Odlet z Viedne. Prílet do YANGONU, bývalého hlavného mesta krajiny s postkoloniálnou atmosférou. Počas prehliadky mesta navštívime štvrť Malá India, ktorú budete môcť porovnať s tzv. čínskym ghettom. Prejdeme popri bode nula, ktorý tvorí pozlátená SULE pagoda a uvidíme i park MAHABANDOOLA obklopený budovami v britsko-koloniálnom štýle, ktoré sú najzachovalejšie v Juhovýchodnej Ázii. Prechádzku po ulici Strand s presláveným rovnomenným hotelom, vystrieda nákup tradičných výrobkov na trhu Bogyoke Aung San. Čo tak nákup rubínov, ktorými je Mjanmarsko preslávené? Koľko dní má týždeň v Barme sa dozvieme v pagode ležiaceho Budhu. Čerešničkou na torte bude návšteva impresívnej dominanty mesta i symbolu celej krajiny – pagody SHWEDAGON. V zlatom kolose vysokom 99,3 metra je podľa legendy uložených 8 vlasov Budhu. Najvyšší symbol zbožnosti voči Budhovi nás dostane priam magickou atmosférou!

4. – 5. deň: Bago / Kyaikto

Cestujeme na východ za poznaním tajomstiev starodávneho hlavného mesta BAGO, aby sme navštívili najvýznamnejšie relikty, ktoré po sebe zanechalo kráľovstvo Thaton. Čaká nás tiež púť k vychýrenej zlatej pagode neďaleko KYAIKTO ukrytej v horách Monského štátu, no najprv musíme prekročiť most cez rieku Sittaung. Najvyššie položená pagoda krajiny balansujúca na skale, ktorá vzdoruje zákonom gravitácie nás bude unášať ďaleko od dosiaľ prežitého. Deň ukončíme kochaním sa výhľadmi v obklopení nádhernej prírodnej scenérie a dobrodružnou jazdou na korbe nákladiakov. Transfer do Yangonu, odkiaľ preletíme na sever k úpätiu Šanských hôr.

6. deň: Heho / jazero Inle

Príjemná klíma vo výške 800 metrov nad morom, úrodná pôda pre rôzne druhy pestrofarebných kvetín a zeleniny zásobujúcich celú krajinu. To je oblasť jazera INLE, bez ktorého by naše putovanie za krásami Mjanmarska nebolo úplné. Po ceste z neďalekého letiska v HEHO a krátkej zastávke vo fotogenickom kláštore SHWE YAN PYAY, nastúpime na palubu motorového člnu. V obkolesení domčekov, postavených na koloch priamo na jazere, typických pre Intharské etnikum pochopíme, že aj na vode to skutočne žije. Návšteva plávajúcich záhrad s tkáčskymi dielňami hodvábu, lotosových nití a miesta, kde vyrábajú typické cigary cheeroot. Uvidíme dlhokrké ženy špecifického etnika PaDaungov? Vyhľadávanú pagodu PHAUNG DAW OO spolu s kláštorom NGA HPE KYAUNG, známym pod menom kláštor skákajúcich mačiek neujdú našim dobrodružným povahám. Odlet a nocľah v BAGANE. Čo nás ešte čaká?

7. – 8. deň: Bagan / Mt. Popa

Hneď po raňajkách absolvujeme výlet na horu POPA, nazývanú tiež „Tibetom Mjanmarska“. Je vysoká 737 metrov a svojím ostrým tvarom pripomína vežu. Výstup po stovkách schodoch trvá len pár minút a úchvatný výhľad na okolie berie dych. Ako sa vyrába alkohol z palmy a prečo sú polychrómované výrobky z tejto oblasti také slávne? To zistíme cestou späť do Baganu, bývalého centra najväčšej ríše Juhovýchodnej Ázie. Tu na nás čaká doslova archeologické múzeum pod holým nebom. Množstvo budhistických pagôd, chrámov a stúp, pochádzajúce z 9-teho a 13-teho storočia, mlčky stoja na východnom brehu rieky AYEYARWADDY. Okrem iných navštívime aj pagodu SHWEZIGON, postavenú kráľom Anawrahtom, tmavé koridory KYANSITTHAR U MIN dekorované freskami, ale i jeden z najkrajších – chrám ANANDA. Západ slnka si nás nájde na najvyšších terasách pagody PYATHAGYI, odkiaľ budeme mať tento architektonický poklad ako dlani. Na sklonku dňa sa necháme odviezť typickými konskými povozmi na tradičné marionetové vystúpenie spojené s večerou. Život je krásny!

9. – 10. deň: Mandalay / Saggain / Amarapura / Mingun

Prelet do mesta MANDALAY, kultúrneho i obchodného centra severu krajiny. Pozrieme si 1200 metrov dlhý unikátny most U BEIN z teakového dreva. V mestečku AMARAPURA objavíme tajomstvá výroby glazúrovaných výrobkov, hodvábu, tapisérií i tradičných mjanmarských marionet. Prekročíme tiež brány kláštora MAHAGANDAYONE, kde ešte aj dnes žije niekoľko tisíc mníchov. Neopomenieme ani druhý najdôležitejší chrám krajiny, skrývajúci zlaté zobrazenie Budhu MAHAMUNI vysoké takmer 4 metre. Košaté stromy v areáli KU THO DAW, známej ako najväčšia kniha sveta, nám poskytnú príjemné útočisko pred lúčmi dobiedzavého slnka. Koľko by trvalo prečítať všetky jej „stránky“ a aký príbeh nám odhalia? Po vzhliadnutí kláštora SHWENANDAW, ktorý bol kedysi súčasťou palácového komplexu kráľa Mindona, nás čaká návšteva KRÁĽOVSKÉO PALÁCA s rozporuplnou históriou. Plavba súkromnou loďou na miesto zvané MINGUN, kde si obzrieme najväčší funkčný zvon sveta, a iné prekvapenia, bude príjemnou zmenou. Až teraz Mandalay a okolie poznáme dokonale! Presvedčíme sa o tom pohľadmi z vrcholku rovnomennej hory počas západu slnka.

11.– 15. deň: Ngapali / Viedeň

Po raňajkách opustíme Mandalay. Prelet do plážového strediska NGAPALI, kde po objavovaní histórie tejto „Zlatej krajiny“ dáme oddýchnuť našim telám. Relax na panenských, dosiaľ turizmom takmer nedotknutých plážach Bengálskeho zálivu. V romantickom ubytovaní s výhľadmi na more strávime 3 noci a tak budeme mať dostatok času na regeneráciu po tomto intenzívnom poznávaní. Práve tu začal písať Kipling svoju slávnu Knihu džunglí. Ako veľmi inšpiruje aj nás tento rozmanitý kúsok Zeme? Oddýchnutí preletíme do Yangonu a následne odlet do Viedne. Prílet domov.

 

Trasa zájazdu

Yangon – Bago/Kyaikto – Yangon – Inle Lake – Bagan – Mandalay – Ngapali – Yangon

 

 

Cesta okolo sveta – Mjanmarsko. from Mestská televízia Trnava on Vimeo.

 

 

GALÉRIA

INFORMÁCIE O ZÁJAZDE

Termíny

11.02.2017 - 25.02.2017
len 10 dní dovolenky
19.11.2017 - 03.12.2017
len 10 dní dovolenky

Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, organizačné zabezpečenie víz, prelet na trase Yangoon – Heho, Heho – Bagan, Bagan – Mandalay, (Mandalay – Ngapali, Ngapali - Yangon pri predĺženej variante), dopravu motorovými člnmi na jazere Inle, autobusom, ubytovanie v kvalitných a komfortných hoteloch, poistenie CK voči insolventnosti

Cena nezahŕňa

Víza, stravu, povinné príplatky, vstupné do pamiatok, poistenie lieč. nákladov, fakultatívne výlety

Príplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 390 €

Cena

2670