MENU

Amerika

MEXIKO, KUBA 2017

Horúca karibská kombinácia   Yucatánsky polostrov a biele pláže Cancúnu, Chichén Itzá (UNESCO) Stará Havana a dlhonohé tanečnice...

Amerika
Kuba
Mexiko
Október 2017
November 2017

2180

Amerika

MEXIKO, KUBA 2017

Horúca karibská kombinácia

 

  • Yucatánsky polostrov a biele pláže Cancúnu, Chichén Itzá (UNESCO)
  • Stará Havana a dlhonohé tanečnice z Tropicany, Trinidad (UNESCO), Santa Clara
  • Katamaránom na ostrov Cayo Blanco v Karibskom mori

 

Program zájazdu

1.-4.deň:

Odlet z Viedne do Mexika. CANCÚN – známe turistické letovisko umiestnené v nádhernom prostredí na polostrove Yucatán v Karibskom mori. Najrýchlejšie rozvíjajúce sa mesta Mexika. Prekrásne pláže s bielym pieskom s kokosovými palmami. Budeme sa kúpať v tyrkysových vlnách Karibského mora v nádhernom prostredí úžasného polostrova Yucatán. Pre záujemcov výlet do CHICHÉN ITZÁ (UNESCO) centra toltécko-mayskej civilizácie.  Najväčší a najslávnejší komplex  pyramíd v Chichén Itzá. Neopísateľný pocit pri výstupe na Kukulkánov chrám. Najväčšie ihrisko loptových hier v Mexiku. Kruté pravidlá a krvavý koniec hry nám prezradí miestny sprievodca. Mrazenie na chrbte pocítime pri Múre lebiek a obetné rituály si predstavíme pri Svätej studni. Fakultatívny výlet do mesta TULÚM a slávna RIVIERA MAYA. Pre záujemcov prehliadka ikonockých ruín starých pyramíd na pobreží mora, možnosť kúpania sa oddychu. Množstvo individuálnych aktivít a športov. Návrat do Cancúnu. Odlet z Cancúnu do Havany.

5.-6.deň:

Prílet do LA HAVANA. Vysnívaná Kuba! Veľkolepé centrum mesta pod patronátom UNESCO s elegantnými bulvármi a zaujímavými múzeami. Najkrajšie námestia koloniálnej Havany s nezameniteľnou atmosférou – Plaza de la Catedral, Plaza de Armas, Plaza Vieja , Plaza de San Francisco. Vôňa najlepších cigár na svete a bar BODEGUITA, kam chodieval Ernest Hemingway. Havana Vieja a Centro Havana. Nadšení pionieri a úžasné americké veterány. Čínska štvrť, Capitolio a bohato zdobený interiér Hotela NACIONAL, najstarší hotel na Kube, prekrásny hotel Inglaterra. Najznámejšia promenáda Karibiku Malecón a Námestie revolúcie s pamätníkom Josého Martího. Odchod podmorským tunelom na druhú stranu havanského zálivu k pevnosti Morro a Cabaňa s nádherným výhľadom na mesto. Prehliadka štvrtí Miramar a Siboney. Dáte sa zlákať na najokázalejší kabaret sveta s dlhonohými tanečnicami a slávnym menom Tropicana?

7.deň:

Odchod do najzápadnejšej provincie PINAR DEL RÍO- provincia, kde sa pestuje najkvalitnejší tabak na svete.  Ekologická LAS TERRAZAS, ochutnávka miestnej kávy. V SOROA si v tropickom raji pozrieme orchidárium s viac ako sedemsto druhmi krásnych rastlín ostrova. VIÑALES a neuveriteľne krásne výhľady na údolie, kde sa hrbia známe vápencové kopce MOGOTES. Panoráma, aká nemá obdobu. Dobrodružná plavba loďkou do jaskyne CUEVA DEL INDIO. Neskorší obed v dedinke s ukážkou balenia typických kubánskych cigár. Návšteva tabakového políčka a domu, kde sa tabak suší a spracováva. Prednáška pestovateľa tabaku, ktorý nám ochotne odpovie na naše otázky.  Návrat do Havany.

8.-9.deň:

Mesto CIENFUEGOS (UNESCO), kde sa zastavíme a urobíme si krátku prehliadku. Jedno z najstarších miest Kuby – TRINIDAD, ktoré je taktiež pod patronátom UNESCO. Prehliadka mesta s jedinečnou atmosférou a perfektne zachovaným stredom mesta. Mojito, Cuba libre, salsa a opäť „naša“ kubánska pohoda. Nákup suvenírov na miestnom trhovisku a návšteva baru La Canchanchara. Pre záujemcov vybavíme vysoko atraktívnu plavbu katamaránom na ostrov CAYO BLANCO. Nedotknutý ostrov s bielymi plážami v Karibskom mori obývaný iba leguánmi a krabmi macao, s potápaním sa pri koralovom útese s húfmi pestrofarebných rýb a s obedom na pláži.
10.-14.deň:  

Presun na úžasné pláže VARADERA so zástavkou v revolucionárskehom meste SANTA CLARA. Legendárne mesto s famóznym pamätníkom najslávnejšieho hrdinu Ernesta Che Guevaru. Poznáte slávnu pieseň od Carlosa Puebla „Hasta Siempre, Comandante“? Refrén tejto piesne bude náš najobľúbenejší. Presun na Varadero.

Zaslúžený oddych na vyhlásených bielych plážach slávneho Varadera. Ubytovanie v 4* hoteli s programom ALL INCLUSIVE. Super oddych! Na pláži či na katamaráne s posledným mojitom a cigarou, blankytne modrou oblohou a priezračnou vodou si zrekapitulujete zážitky, ktoré ste možno získali počas uplynulých nádherných dní. Cestou na letisko sa zastavíme na 110-metrov vysokom moste Bacunayagua, ktorý nám poskytne úžasné výhľady na krajinu neďaleko mesta Matanzas. Hasta la vista Cuba! Príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Prílet do 1.CANCUN -presun do 2. TULUM, z Tulumu urobit okruh Tulum-Chichen Itza- Tulum… letecky z Cancunu do Havany…Havana-Pinar Del Rio- Havana-Cienfuegos-Trinidadu -Santa Clara-Varadero-Havana a let domov.

mapa_kuba_mexiko

1. Cancun
2. Tulum
3. Chichen Itza
4. Tulum
5. Cancun
6. Havana
7. Pinar Del Rio
8. Havana
9. Cienfuegos
10. Trinidad
11. Santa Clara
12. Varadero 
13.Havana

GALÉRIA

INFORMÁCIE O ZÁJAZDE

Termíny

30.03.2017 - 12.04.2017 OBSADENÉ
len 10 dní dovolenky
19.10.2017 - 01.11.2017
len 9 dní dovolenky
16.11.2017 - 29.11.2017
len 9 dní dovolenky

Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, dopravu prenajatým pohodlným klimatizovaným autobusom, letecký presun na trase Cancún – Havana, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami formou švédskych stolov a bazénom alebo v komfortných tzv. casas particulares na Kube, 4* hotel ALL INCLUSIVE na Varadere, kvalitný 4* hotel v Cancúne, poistenie CK voči insolventnosti

Cena nezahŕňa

Kubánske víza – vybavíme vám ich na počkanie (29€), vstupné do pamiatok, povinné príplatky

Príplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 280 €

Cena od

2180