MENU

Afrika

KAMERUN – KRAJINA ŠAMANOV A TAJOMNEJ MÁGIE 2017

Tropická džungľa s Pygmejmi. Biely piesok a palmy na brehu Guinejského zálivu. V kráľovstve Oka. Miestne palmové víno. Sledovanie opíc v pra...

Afrika
Kamerun
Február 2017
November 2017
December 2017

2080

Afrika

KAMERUN – KRAJINA ŠAMANOV A TAJOMNEJ MÁGIE 2017

 

  • Tropická džungľa s Pygmejmi
  • Biely piesok a palmy na brehu Guinejského zálivu
  • V kráľovstve Oka. Miestne palmové víno
  • Sledovanie opíc v pralese a stretnutia s mandrilmi
  • Bezkonkurenčná cena na Slovensku a v Čechách!

 

Program zájazdu

1.-2.deň:

Prílet do DOUALA. Vybavenie nutných formalít a la Afrika a presun na misiu, kde sa skúsime dospať. Prenajatou dopravou smer letovisko KRIBI na pobreží Guinejského zálivu. Jemný piesok, kokosové palmy a v diaľke ropné plošiny. Pochutíme si na čerstvo vylovených pečených rybách a morských potvorách, okúpeme sa v oceáne. Hotel priamo na pláži.

3.deň: 

Presun za lovcami z kmeňa Pigmejov. Trek hustým pralesom a našimi sprievodcami budú práve títo maličkí ľudia. Ukážky zo života týchto lovcov. Ich schopnosti a vedomosti čerpajúce z okolitej prírody nás doslova šokujú! Rozlúčka s Pigmejmi a návrat do civilizácie. Plavba loďou po rieke LOBÉ.

4.deň: 

Presunieme sa do DIZANGUÉ na brehu jazera Ossa. Navštívime chránenú stanicu Pongo, ktorá je zameraná na záchranu a reintrodukciu šimpanzích sirôt do voľnej prírody. Medzi šimpanzmi Bonobo sa môžeme voľne pohybovať v ich tesnej blízkosti a pozorovať ich správanie. Plavba loďou a pozorovanie statných samcov dospelých šimpanzov. Noc v stanoch v úžasnom prostredí. My a dokonalá divočina kamerunského vidieka.

5.deň:

Odchod do mesta BAMENDA, centra anglofónneho Kamerunu. Pravé africké mesto. Nespevnené cesty, špina, hluk a trhovisko v centre mesta s najlepšími ananásmi, aké ste kedy jedli. V tejto časti krajiny doteraz fungujú malé kráľovstvá, kde vládnu králi, rada starších a liečitelia. Krátka zástavka pri najkrajších 80 metrov vysokých kamerunských vodopádoch – EKON NKAM. Toto čarovné prostredie bolo miestom nakrúcania filmu Tarzan s Christopherom Lambertom.

6.deň: 

KUMBO, centrum starého kráľovstva Nso, so stále živými tradíciami. Mešita a návšteva veľkej katedrály vypínajúcej sa nad mestom. Ak budeme mať čo len trochu šťastia, v uliciach natrafíme na juju – impozantné masky duchov. Budeme mať šťastie stretnúť sa s miestnym šamanom? Chcete spoznať lásku alebo sa jej zbaviť? Cítite sa, akoby vás niekto uriekol? Záujemcovia o obrad si musia kúpiť kohúta na obetu, rôzne mastičky a ideme čarovať! V prípade záujmu sa s kúzelníkom dohodneme na rannom obrade s kohútom, aby sme na vlastnej koži zistili, či africké kúzla naozaj fungujú.

7.deň:

Výlet do kráľovstva OKU, audiencia u miestneho vládcu. Oku je centrom mágie a posvätné jazero v kráteri nad mestom využíva každý čarodejník a liečiteľ. Prezrieme si dielne rezbárov a krajčírov, kde vznikajú masky, posvätné sochy a úbory pre juju. Možnosť nákupu remeselných výrobkov. Večer v Kumbe ochutnáme a naučíme sa piť miestne palmové víno a kukuričné pivo.

8.deň: 

Presun späť do Bamendy, výlet do jedného z najkrajších palácov v kráľovstve BAFUT. Návšteva miestneho trhu, kde si okrem kravskej hlavy môžete zadovážiť napríklad čerstvo uloveného bushdog. Presun na juh, do letoviska LIMBE s plážami s čiernym sopečným pieskom, divokou flórou a pohľadmi na Mount Cameroon.

9.deň: 

Oddychový deň pri oceáne, kúpanie a špeciality z darov mora. Limbe je výletné miesto, ku ktorému patrí bohatý nočný život a tak budeme môcť naživo predviesť, čo z umenia miestnych tancov sme pochytili. V záhradných reštauráciách, diskotékach a karaoke baroch nás osvieži makossa, bikutsi, faro faro, rumba a kopec iných rytmov, pri ktorých je základom efektné vrtenie panvou.

10.–12.deň:

Presun do mesta KUMBA, navštívime jazero Barombi Mbo, mys a kráter jazera DEBUNSHA. Návrat do Limbe.

Alternatíva:

Fakultatívny výlet na najvyššiu horu západnej Afriky Mount Cameroun vysokú 4 080 m. n. m. Výstup na doteraz aktívnu sopku prechádza cez všetky vegetačné pásma a posledná etapa s monumentálnym výhľadom uspokojí aj ostrieľaných lezcov. Náročný „výšľap“, ale výsledok stojí za to! Tu zažijeme pravé africké „odcivilizovanie sa”.

13.-14.deň: 

Po návrate z národného parku v Limbe počkáme na tých, ktorí absolvovali výstup na Mount Cameroun a presunieme sa do Doualy. Na miestnych trhoch si doprajeme, čo sme doteraz nestihli ochutnať, nakúpime posledné suveníry a vykúpeme sa misijnom bazéne. S Kamerunom sa môžeme rozlúčiť na miestnej diskotéke v rytme makossy. Nočný let a prílet do Viedne.

 

Viac k ceste:

Očkovanie

V Kamerune je povinné očkovanie na žltú zimnicu. Očkovací preukaz budú kontrolovať na letisku, bez potvrdenia o očkovaní vás do krajiny nepustia. Odporúčame vám aj očkovanie voči hepatitíde. Rovnako budeme brať antimalariká.

Bezpečnostná situácia

Bezpečnostná situácia je v tejto časti Afriky – veľmi dobrá. Ľudia sú tolerantní a srdeční. Samozrejme, budeme sa správať ako pri iných cestách, teda istý stupeň ostražitosti je potrebný.

Ubytovanie

Ubytovaní budeme na misii, niekoľko krát v stanoch a potom v hoteloch strednej kategórie kamerunského typu. Tu musíme odložiť naše európske hodnotenie kvality a čistoty hotelov a akceptovať typ afrického hotela. Cestujeme do miest, ktoré sú len minimálne navštevované európskymi turistami a tomu odpovedá aj ponúkané ubytovanie.

 

Trasa zájazdu

Kamerun_MAPA

 

NA CESTE_FM (Kamerun) 7.1.2015 by Rádio_Fm on Mixcloud

 

GALÉRIA

INFORMÁCIE O ZÁJAZDE

Termíny

28.02.2017 - 13.03.2017
len 10 dní dovolenky!
20.11.2017 - 03.12.2017
len 10 dní dovolenky!
04.12.2017 - 17.12.2017
len 10 dní dovolenky!

Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, skúseného sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, ubytovanie na misii a v rôznych typoch hotelov od jednoduchého ubytovania po hotely na miestnej úrovni cca 3* hotelov, vstupné, prenajatá doprava s miestnym šoférom, výlet loďou po rieke Lobé, výlety podľa programu, poistenie CK voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Víza (150 € ), povinné príplatky, stravu, bakšiš, fakultatívne aktivity, vreckové.

Príplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 330€

Cena

2080