MENU

Afrika

JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA, LESOTHO, SVAZIJSKO 2017

Majestátne Dračie hory, Safari v NP Kruger, Cape Town a Mys Dobrej nádeje. Prehliadka St. Lucia - miesta svetového dedičstva (UNESCO) a Panorama ...

Afrika
JAR
Lesotho
Svazijsko
Apríl 2017
August 2017
Október 2017

1970

Afrika

JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA, LESOTHO, SVAZIJSKO 2017

  • Panorama Route – Blyde River Canyon a God´s Window
  • Safari v NP Kruger, kraľovstvá v Lesotho a Svazijsku, krajina hrdinských Zulu bojovníkov
  • Majestátne Dračie hory, Kapské mesto a Mys Dobrej nádeje, indická atmosféra Durbanu

 

Program zájazdu

1.-3. deň:

Odlet z Viedne, prílet do JOHANNESBURGU. Cez tzv. Highveld presun okolo rieky Vaal do oblasti Transvaalu, oblasti bieleho búrskeho obyvateľstva. Fascinujúca PANORAMA ROUTE cez GRASKOP. Návšteva BLYDE RIVER CANYON, God´s Window a Bourke´s Luck Potholes – krásne prírodné útvary, kedy naše fotoaparáty dostanú zabrať. Slávny KRUGER NATIONAL PARK a povinné safari. Budeme mať šťastie a uvidíme „Big five“ či „Veľkej päťky“ – slon, lev, nosorožec, byvol a leopard? Množstvo antilop, hrochov, krokodílov, paviánov, makakov, žiráf. Deň s vôňou divočiny a hviezdy pod africkým nebom. Pichľavé akácie, červená zem, cikády a všadeprítomné zvieratá.

4. deň:

SVAZIJSKO – absolutistická monarchia, tejto maličkej africkej krajiny. Tu uctievajú kráľa Mswatiho III. , prezývaného Lev. Krajina s dvoma hlavnými mestami, kopce, savany a MBABANE. Hlavné mesto leží v severnej časti Ezulwini Valley. Návšteva miestnych trhov, pestrofarebné motívy a ďalšia africká krajina v našom pase.

5.-6. deň:

ZULULAND a slávna história náčelníka všetkých Zuluov – SHAKA ZULU. Možnosť fakultatívneho výletu, plavba loďou po jazere St. Lucia. DURBAN – mesto na pobreží Indického oceánu s indickým koloritom. Návšteva Botanickej záhrady, prehliadka mesta vrátane indického trhu Victoria Market.

7. -8.deň:

Návšteva DRAČÍCH HÔR – Howick Falls (90 m) a Midlands Meander Route. Možnosť jazdy na koňoch. Presun do vysokohorského kráľovstva – LESOTHO – krajina, ktorá sa nepodarila dobyť ani Britom, prezývaná aj ako „strecha Afriky“. Cez priesmyk SANI PASS až do najvyššie položenej krčmy v Afrike. Možnosť návštevy miestnej dedinky kmeňa SOTHO.

9.-12. deň:

Letecký presun do provincie Západné Kapsko. KAPSKÉ MESTO alebo CAPE TOWN. Nádherné mesto v zálive a pod Stolovou horou, kde zažijete zmes africkej tradície a európskej architektúry. Farebná malajská štvrť BO-KAAP. Vydáme sa na juh okolo Falošnej zátoky až na MYS DOBREJ NÁDEJE. Kolónia tučniakov, jediná svojho druhu v Afrike v meste SIMON’S TOWN. Damany skalné, priame príbuzné slonov a k tomu množstvo paviánov. Pohľady na DVANÁSŤ APOŠTOLOV a štýlové predmestie CAMPS BAY s nádhernými plážami. Štvrť Waterfront – bývalé doky prebudované na obchodno – kultúrnu časť mesta. Presun na letisko a odlet do Viedne.

 

Trasa zájazdu

map_jar
1. Johannesburg
2. Graskop
3. Mbabane
4.Durban
5.Lesotho
6.Maseru
7.Bloemfontein
8.Cape Town

GALÉRIA

INFORMÁCIE O ZÁJAZDE

Termíny

01.04.2017 - 12.04.2017
len 8 dní Vašej dovolenky!
18.08.2017 - 29.08.2017
len 7 dní Vašej dovolenky!
21.10.2017 - 01.11.2017
len 7 dní Vašej dovolenky!

Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, kvalitnú klimatizovanú dopravu + pohonné hmoty, cestné poplatky, ubytovanie v kvalitných 3* a 4* hoteloch a štýlových lodžiach v dvojlôžkových izbách s raňajkami, celodenný výlet na terénnych autách 4x4 v Lesotho vrátane obeda, letecký presun do Kapského mesta, safari v NP Kruger, transfery na letisko v Juhoafrickej republike, poistenie CK voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Víza (150 €), stravu (mimo raňajok), vstupy, povinné príplatky, fakultatívne výlety, poistenie lieč. nákladov.

Príplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 250 €

Cena

1970