MENU

Ázia

JAPONSKO – KRAJINA VYCHÁDZAJÚCEHO SLNKA 2017

Tokio – veľkomesto popkultúry, technologických inovácií, tisícročné tradície historického Japonska, excelentné reštaurácie, ale aj ...

Ázia
Japonsko
Júl 2017
September 2017
Október 2017
Október 2017

2640

Ázia

JAPONSKO – KRAJINA VYCHÁDZAJÚCEHO SLNKA 2017

  • Tokio – veľkomesto popkultúry, technologických inovácií, tisícročné tradície historického Japonska, excelentné reštaurácie, ale aj zapadnuté uličky, ktoré by ste sami nenašli
  • Fantastická kuchyňa rôznorodých regiónov, geniálne suši a najlepšie saké na svete
  • Dedičstvo jedinečnej histórie v Kjóto, Nara, Nikkó, Takajama
  • Kvalitné ubytovanie a najrýchlejšie vlaky sveta
  • Krajina samurajov, gejší, šógunov, nindža bojovníkov a úchvatných japonských záhrad.

POZOR!!! Pre veľký záujem sme pridali nový mimokatalógový termín v čase kvitnutia sakúr a to 14.03. – 26.03.2017

Program zájazdu

1.–2.deň:

Odlet z Viedne, prílet do Tokia, ktorého názov v preklade znamená „východné hlavné mesto“. TOKIO nás okamžite pohltí a čaká nás atmosféra, ktorá ťažko nachádza konkurenciu. Nábrežie rieky Sumida a štvrť ŠINDŽUKU s budovou tokijskej radnice. Vydáme sa monorailom cez Dúhový Most do štvrti Odaiba, kde si pozrieme najkrajší výhľad na Tokio. Presunieme sa vodným taxíkom cez Tokyo zátoku a ďalej po rieke Sumidagawa do okolia známeho rybieho trhu Tsukiji a do starobylej štvrti Asakusa. Tu si pozrieme známy chrám SENSO-JI, ako aj uvidíme svojou výškou preslávenú vežu Tokyo Sky Tree.

3.-4.deň:

Presunieme sa do známej štvrti peňazí GINZA, odkiaľ pôjdeme na najznámejšiu križovatku sveta SHIBUYA. Skutočný a dojímavý príbeh o nesmrteľnom pute medzi človekom a psom si porozprávame pri soške psíka HAČIKÓ. Centrum mladých avantgardných ľudí v HARADŽUKU, nás tu však zaujme šintoistická svätyňa MEIDŽI DŽINGÚ, kde si povieme o šintoistických rituáloch. Tokijská Champs-Élysées v Omoto sanno. Celodenný výlet do NIKKÓ a svätyňa Tóšogú, zasvätená slávnemu šógunovi IEYASU TOKUGAWA. Posvätná stajňa s dreveným koňom a tradičný symbol japonskej kultúry, tri múdre opičky SANZARU, ktoré riešia spôsob ako nakladať so zlom. Červený most ŠINKJÓ, po ktorom mohol prechádzať výlučne šógun. Návrat do Tokia.

5.deň:

Odchod šinkanzenom do mesta HIROŠIMA. Atraktívne a prosperujúce mesto sa stalo prvým terčom v dejinách ľudstva, na ktorý bola zhodená atómová bomba. Napriek tomu má Hirošima ďaleko od mesta „depresie“, jeho obyvatelia sa znova vzchopili a vybudovali veľmi živú a kozmopolitnú spoločnosť. Trajektom sa presunieme na posvätný ostrov MIJADŽIMA. Už z lode nás bude vítať nezabudnuteľný pohľad červenej „plávajúcej“ brány torii svätyne ICUKUŠIMA. Pešia prechádzka k bráne lemovaná srnkami a stánkami s miestnou pochúťkou MOMIJI MANJU a špeciálnymi mušľami TSUBUGAI.

6.deň:

Prechádzka v Parku Mieru a prehliadka hirošimskej Národnej pamätnej siene mieru, v ktorej si pripomenieme hrôzostrašnú udalosť zo 6. augusta 1945. Obed a odchod šinkanzenom do Himeji kde si pozrieme čerstvo zrekonštruovaný hrad. Návšteva HRADU HIMEJI bude určite jeden z najkrajších zážitkov celej cesty! Krátky presun do metropoly ÓSAKA. Finančné centrum Japonska, v ktorom je jen alfa a omega obyvateľov.

7.-8.deň:

Prechádzka na hlavnej triede DÓTOMBURI. Osaka je považované za gastronomické centrum krajiny a my určite priamo na Dótomburi ochutnáme to, vďaka čomu je Osaka známa. Jedli ste už také Takoyaki? Vyhliadka na mesto z Osaka SKY BUILDING. Nakoniec prekvapenie nielen pre pánov, exkluzívne v premiére, návšteva nerestnej štvrte. Presun do najzaujímavejších a najkrajších miest sveta KJÓTO. Chrám KIYOMIZU DERA, jeden z najtypickejších symbolov celého Japonska, alebo naše rozjímanie v zenovej záhrade chrámu RJÓAN – JI. Pohľadnicový pohľad na zlatý chrám KINKAKUDŽI či návšteva hory 10 000 brán, FUŠIMI INARI.

9.-10.deň:

Fakultatívny výlet do NARA. Najväčšia drevená stavba sveta, kláštor TÓDAIDŽI, ukrývajúci sochu Veľkého Budhu. Symbol súčasnej Nary, jelenčekovia. Presun vlakom do mimoriadne príjemného mesta KANAZAWA, ležiaceho na pobreží Japonského mora. Je známe predovšetkým prekrásnou záhradou KENROKUEN, radiacou sa k trom najkrajším celého Japonska! Dáme si na trhu OMIČO fantastické ryby? Stará štvrť HIGAŠIČAJA a čaj v dome gejše.

11.deň:

Ranná návšteva bývalej samurajskej štvrte NAGAMAČA, v ktorej si môžete pozrieť originálny samurajský dom. Práve v záhrade, ktorá k domu patrí, môžete vidieť, aký úžasný cit pri jej vytváraní vedeli japonskí záhradní umelci prejaviť. Presun do TAKAJAMA – mesto plné starobylých kupeckých domov založené za periódy Jomon, preslávené svojimi tesármi, ktorí pracovali na stavbe imperiálneho paláca, ale i na množstve chrámov v meste Kyóto a v Nare. Hovorí sa, že saké z tohto regiónu je úplne najlepšie! Miestne trhovisko DŽINIMAE a štvrť tradičných drevených domov SANMAČI SUDŽI.

12.-13.deň:

Presun autobusom do mesta MACUMOTO. Najstarší, a podľa mnohých aj najkrajší, drevený hrad Japonska MACUMOTO-DŽÓ. Pokračovanie do Tokia a posledná noc v Japonsku. Transfer na letisko, odlet do Európy a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Japonsko

GALÉRIA

INFORMÁCIE O ZÁJAZDE

Termíny

07.04.2017 - 19.04.2017 OBSADENÉ
7 dní dovolenky Sakura
01.07.2017 - 13.07.2017
8 dní dovolenky
15.09.2017 - 27.09.2017
8 dní dovolenky
18.10.2017 - 30.10.2017
9 dní dovolenky
31.10.2017 - 12.11.2017
8 dní dovolenky
14.03.2017 - 26.03.2017 OBSADENÉ

Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, dopravu vlakmi a šinkanzenmi, autobusmi, trajekt na ostrov Mijadžima, ubytovanie v hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami, poistenie CK voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Povinné príplatky, stravu okrem raňajok, dopravu metrom a MHD, vstupné do pamiatok, poistenie lieč. nákladov.

Príplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 400 €

Dôležité vedieť

Sakura: V tomto termíne bude možné vidieť najkrajšie kvitnúce stromy čerešne SAKURA. Je to jeden z najvhodnejších termínov na návštevu Japonska. V prípade záujmu ponúkame možnosť navštíviť špeciálne japonské kúpele ONSEN na záver dňa. UPOZORNENIE!: Na zájazde sa pešo presúva pomocou MHD, metrom, vlakom, šinkanzenom aj s batožinou do hotelov. Veľa sa chodí.

Cena

2640