MENU

Európa

ISLAND – OSTROV OHŇA A ĽADU 2017

Sopky a ich krátery, geotermálne pramene a fjordy, gejzír Strokkur a trojstupňový vodopád Gulfoss, magická atmosféra mýtov a legiend večne ...

Európa
Island
August 2017

1195

Európa

ISLAND – OSTROV OHŇA A ĽADU 2017

  • sopky a ich krátery, geotermálne pramene, fjordy
  • miesto stretu Európskej a Americkej tektonickej dosky
  • gejzír Strokkur a trojstupňový vodopád Gulfoss
  • najsevernejšie hlavné mesto sveta
  • islandské koníky a veľryby
  • magická atmosféra mýtov a legiend večne živých v prírode

 

Program zájazdu

1. – 2. deň:

Odlet z Viedne, po prílete do KEFLAVIKU, niekdajšej vojenskej základne v časoch studenej vojny, sa presunieme do hotela. Prehliadka najsevernejšie ležiaceho hlavného mesta Európy – Reykjaviku. Prejdeme sa po známej uličke LAUGARVEGUR, pozrieme si radnicu, prístav a budovu filharmónie. Hlavnou atrakciou je dominantý kostol Hallgrímskirkja, ktorého architektúra je inšpirovaná kamennými varhanmi. Nevynecháme budovu PERLANU so skvelým výhľadom na mesto, ale ani miesto s historickým významom – HÖFDI. V poobedňajších hodinách možnosť fakultatívneho výletu do okolia hory HELGAFELL, kde si budeme mať možnosť vychutnať divokú a krásnu jazdu na vynikajúco vycvičených koníkoch (vhodné aj pre úplných začiatočníkov) po lávových poliach.

3. deň:

Po raňajkách absolvujeme trasu tzv. „Zlatého trojuholníka“ – najväčších turistických atrakcií Islandu. V UNESCO parku THINGVELLIR si obzrieme kontinentálnu trhlinu ALMANNAGIA a prvý demokratický parlament sveta ALTHING (r. 930). Za najkrajší na ostrove je označovaný zlatý vodopád GULLFOSS na rieke Hvita, neďaleko horúceho prameňa GEYSIR, ktorý dal pomenovanie podobným prírodným javom na celej zemi. V súčasnosti je jediným tryskajúcim gejzír STROKKUR. V smere do oblasti najjužnejšieho mysu krajiny, budeme prechádzať aj okolo historického Skálholtu, známeho z románu Gudmundura Kambana a zastavíme sa aj v HVERAGERDI.

4. – 5. deň:

Island netreba vnímať len očami. Stačí sa doň započúvať a pri prechode do oblasti islandského juhozápadu, ktorá je domovom islandských ság a povestí, ktoré vám sám Island zopár vyrozpráva. A ak by sa tak nestalo, náš sprievodca mu iste rád pomôže. Pred tým, ako sa dostaneme do dedinky VÍK, urobíme si zastávku pri vodopáde SELJALANDSFOSS, poza ktorého vodný záves aj prejdeme. Vodopád SKOGAR uvidím o trochu neskôr a nevynecháme ani návštevu múzea histórie a tradícií Islandu. Prejdeme magickou plážou s čiernym pieskom a budeme obdivovať mystiku útvarov REYNISDRANGAR, ktoré sa dvíhajú priamo z mora. Cestou späť do Reykijavíku zastávka pri ľadovci SOLHEIMJOKULL. Fakultatívny výlet do oblasti HVALLFJÖRDUR a BORGAFJÖRDUR na západnom pobreží krásne doplní mozaiku rôznorodého Islandu. Pri kopírovaní fjordov zažijeme pohľady ako z iného sveta. Navštívime aj historické mesto Borganess, intelektuálne centrum stredoveku REYKHOLT ale aj mestečko AKRANES. Povieme si príbehy bájnej Egillovej ságy od „islandského Komenského“ Snorriho Sturlurssona. No, aké by to bolo poznávanie západu, ak by sme sa nezastavili pri jedných z najkrajších vodopádov ostrova BARNAFOSS a HRAUNFOSSAR, vytekajúcich priamo spod lávového koberca na úpätí ľadovca Langjökull? Vodopády opradené legendami sa nám bude opúšťať len ťažko. No nás už čaká najväčší horúci vývrev Európy DEILDARTUNGUHVER, kde sa presvedčíme, že aj na Islande dokážu rásť paradajky. Po návrate do Reykjavíku, kam si cestu skrátime druhým najdlhším mostom na ostrove, ako i podmorským tunelom, individuálne voľno. Nákup posledných suvenírov, alebo nasávanie unikátnej atmosféry severu v jednej zo štýlových miestnych kaviarničiek a v iných podnikoch.

6. – 7. deň:

Voľný deň s možnou prehliadkou mesta Reykjavik, kde pocítite vibrovať kultúru. Taktiež možnosť fakultatívnych výletov – trojhodinová plavba s pozorovaním delfínov a veľrýb, ktoré s vysokou pravdepodobnosťou uvidíme. V poobedých hodinách sa presunieme južne na polostrov REYKJANES s výhľadom na Ohňový ostrov EDEY. V geotermálnej oblasti KRYSUVIK uvidíme bahenné jazierka, cez mesačnú krajinu ako vystrihnutú z filmu sci-fi sa dostaneme až na výbežok REYKJANESTA. Pokračujeme cez skalné útesy a pláže Grindavik. BLÁ-LONÍD, alebo MODRÁ LAGÚNA, kde sa aj okúpeme, bude nepochybne vrcholom posledného dňa na Islande.

Odchod na letisko a odlet do Viedne.

 

Trasa zájazdu

Island_MAPA

 

NA CESTE_FM (Island) 3.12.2014 by Rádio_Fm on Mixcloud

GALÉRIA

INFORMÁCIE O ZÁJAZDE

Termíny

31.08.2017 - 06.09.2017
Posledné voľné miesta! len 4 dni dovolenky

Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a prípadných miestnych sprievodcov, prenajatú dopravu, ubytovanie v hoteli s raňajkami, poistenie CK voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Fakultatívne výlety, stravu, vstupné, povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov.

Príplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 335 €

Cena

1195