MENU

Amerika

GUATEMALA, BELIZE, HONDURAS, EL SALVADOR, NIKARAGUA, KOSTARIKA, PANAMA 2017

Najzachovalejšie mayské pamiatky v Guatemale, Hondurase a El Salvadore. Fantastické Národné parky, prírodné a kultúrne dedičstvá UNESCO....

Amerika
Belize
El Salvador
Guatemala
Honduras
Kostarika
Nikaragua
Panama
August 2017
November 2017

2950

Amerika

GUATEMALA, BELIZE, HONDURAS, EL SALVADOR, NIKARAGUA, KOSTARIKA, PANAMA 2017

  • Najzachovalejšie mayské pamiatky v Guatemale, Hondurase a El Salvadore
  • Všetky prírodné a kultúrne dedičstvá UNESCO v Guatemale a „jamajské“ Belize City
  • Turisticky nedotknutý El Salvador a jeho najkrajšie koloniálne mesto Suchitoto
  • Fantastické Národné parky Kostariky, salvadorské pupusas a neprekonateľný rum
  • Panamský prieplav a staré mesto Panama pod patronátom UNESCO

 

POČET DNÍ 16

 

Program zájazdu

1.-3.deň:

Odlet z Viedne do Guatemaly a pokračovanie do mesta ANTIGUA. Váš splnený sen o Guatemale. Zem Indiánov, kvetov, plantáží kávy a aktívnych sopiek. Antigua – dôkladne si prezrieme najkrajšie mesto Strednej Ameriky ležiace medzi tromi sopkami. Fakultatívne vystúpime k vrcholu sopky PACAYA. Budeme opäť cítiť žiar lávy? Odlet do mesta Flores. Najväčšia mayská pamiatka ukrytá v džungli – stratené mayské mesto TIKAL. Veľké námestie, Centrálna Akropola a pohľad do džungľového nekonečna z vrcholu pyramídy. Fantázia! Odchod do Belize. Prehliadka mesta BELIZE CITY so svojou neopakovateľnou atmosférou. Jediná krajina Strednej Ameriky, kde je úradný jazyk angličtina a kde panuje nefalšovaná karibsko-jamajská atmosféra. Noc v Belize City.

4.-6.deň:

Odlet na trase Belize City – Punta Gorda a plavba do guatemalského mestečka LIVINGSTON, kde žije černošské obyvateľstvo, kmeň Garífuna. Pokračujeme plavbou po rieke RÍO DULCE až na miesto nášho ubytovania. Ochutnáte výdatnú špecialitu tapado? QUIRIGUÁ – najväčšie kamenné stély mayského sveta, aké boli kedy vyrobené! 60 ton vážiaca stéla ‘E’ a presun do Hondurasu. Návšteva svetovej majskej pamiatky COPÁN s geniálnymi plastikami. Kópia chrámu Rosalila a filmový príbeh jej objavenia. Fascinujúca história panovníkov Osemnásť králik, Dymová mušľa či Strapatá Hlava. Nocľah v mestečku Copán.

7.-8.deň:

Prechod do EL SALVADORU a návšteva jediného miesta v El Salvadore, ktoré je pod patronátom UNESCO – JOYA DE CERÉN, známe ako Pompeje Strednej Ameriky. Najzachovalejšie koloniálne mesto El Salvadoru – SUCHITOTO. Odlet do najpriateľskejšej krajiny Strednej Ameriky. NIKARAGUA a prehliadka hlavného mesto MANAGUA. O sandinistickej histórii, revolúcii, ale aj o ničivom zemetrasení si povieme priamo na námestí. Obed a typické nikaragujské špeciality. Krátky presun do koloniálnej perly mesto GRANADA.

9.-10.deň:

Typické suveníry v mestečku MASAYA a pohľad do „pekelnej brány“ v Národnom parku VOLCÁN MASAYA. Výlet po jazere NICARAGUA a návšteva ostrovčekov LAS ISLETAS. Vedeli ste že v jazere žijú sladkovodné žraloky? Vstupujeme do KOSTARIKY. Čaká nás zaslúžený oddych pri krásnych plážach TICHÉHO OCEÁNA v Tamarindo. Skúsime si opäť zasurfovať vo vlnách Pacifiku?

11.-13.deň:

Odchod do La Fortuna a pobyt pri najaktívnejšej sopke Kostariky – EL ARENAL. Nenáročný výlet v NP VOLCAN ARENAL počas ktorého prejdeme lávovým polom a dostaneme sa až na územie dažďového lesa. Príchod do hl. mesta krajiny SAN JOSÉ.

14.-16.deň:

Ranná prehliadka hlavného mesta Kostariky a prelet do PANAMA CITY. Prehliadka historického centra Panama City, ktoré je pod patronátom UNESCO a tak trochu pripomína kubánsku Havanu. PANAMSKÝ KANÁL a jeho fungovanie pri plavebnej komore Miraflores. Odlet z Panamy a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Stredna_Amerika

 

Cesta okolo sveta – Panama. from Mestská televízia Trnava on Vimeo.

Cesta okolo sveta – Guatemala. from Mestská televízia Trnava on Vimeo.

 

GALÉRIA

INFORMÁCIE O ZÁJAZDE

Termíny

09.04.2017 - 24.04.2017 OBSADENÉ
9 dní dovolenky
19.08.2017 - 03.09.2017
8 dní dovolenky
04.11.2017 - 19.11.2017
POSLEDNÉ 4 MIESTA! 9 dní dovolenky

Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prenajatú dopravu iba pre našu skupinu, let na trase Guatemala City – Flores, let Belize City – Punta Gorda, medzinárodný let na trase San José – Panama City, ubytovanie v pohodlných hoteloch s raňajkami, poistenie CK voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Stravu (okrem raňajok), fakult. výlety, povinné príplatky, vstupné, vstupy a výstupy z krajín, poistenie lieč. nákladov, let San Salvador – Managua /cca 290 EUR/

Príplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 380 €

Cena

2950