MENU

Ázia

ČÍNA, TIBET, NEPÁL, INDIA 2017

Dva novodobé divy sveta – Veľký čínsky múr a Tádž mahál, úchvatné výhľady magického Tibetu, tajomný Nepál s národnými parkami a ...

Ázia
Čína
India
Nepál
August 2017

2490

Ázia

ČÍNA, TIBET, NEPÁL, INDIA 2017

 

Neuveriteľné spojenie moderných metropol v Číne s krásou tajomnej Indie, kláštorným životom v Tibete a netradičným safari v Nepále.

 

  • Dva novodobé divy sveta – Veľký čínsky múr a Tádž mahál
  • 15 pamiatok UNESCO
  • Veľký čínsky múr, Terakotová armáda prvého čínskeho cisára Qin Ši Huanga
  • Najrozvinutejšie metropoly sveta Peking a Šanghaj, o čom sa musíte presvedčiť na vlastné oči
  • Tibetskí mnísi, kláštory, Lhasa a posvätný okruh Barkhor
  • Himaláje a Mt. Everest, úchvatné výhľady Tibetu
  • Historické centrum Káthmandu, ubytovanie v známej štvrti Thamel, safari v národnom parku Nepálu Chitwan
  • Chrám lásky – Tádž Mahál, hinduistické rituály vo Varanasi na rieke Ganga

 

Program zájazdu

1.-3.deň:

Odlet z Viedne do PEKINGU, noc v lietadle, ubytovanie v centre mesta v kvalitnom hoteli. Najväčšie námestie sveta TIAN´AN MEN s mauzóleom Maa, ZAKÁZANÉ MESTO (UNESCO) a prvý dúšok voňavého jasmínového čaju. Na večeru si dáme slávnu pekingskú kačicu, ktorú vymysleli majstri kuchári na cisárskom dvore dynastie Ming a takmer 200 rokov strážili tajomstvo jej prípravy. Prehliadka najmonumentálnejšej stavby sveta, takmer osemtisíc kilometrov dlhého VEĽKÉHO ČÍNSKEHO MÚRU (UNESCO). Možnosť návštevy skvelého predstavenia KUNG-FU, tradičného bojového umenia Číny v podaní tých najlepších čínskych artistov. Odporúčame! Prvou triedou do dvadsaťtrimiliónového ŠANGHAJA.

4.-5. deň:

ŠANGHAJ. Príchod do najmodernejšieho mesta vyše miliardovej Číny s nezabudnuteľnou panorámou koloniálneho nábrežia BUND. Úžasné výhľady nám umožní plavba na lodi po rieke HUANG PO – obrovské lode, supermoderné mrakodrapy a ucelený obraz o kolosálnom meste. Najnavštevovanejšie miesto Šanghaja – záhrady YU YUAN. Na obed si dáme lokálne špeciality, ktorými je Šanghaj právom preslávený. Vtáčiu perspektívu si užijeme z vyhliadky hypermoderného mrakodrapu WFC. Prechádzka po najrušnejšej šanghajskej tepne NANJING ROAD. Noc v Šanghaji. Ostanete v Šanghaji, alebo si spravíte výlet do SUZHOU? Čínske Benátky, romantické mesto vybudované na juhu Veľkého čínskeho kanála. Plavba loďkou, TIGRIA HORA s budhistickou stúpou, záhrada LIU YUAN (UNESCO). Večer odchod nočným vlakom do starobylého Sianu.

6.-9. deň:

SIAN, kedysi najväčšie mesto na svete, kde začínala slávna Hodvábna cesta. Dnes mesto s unikátnou čínskou a moslimskou kultúrou a hlavné mesto provincie ŠEN-SI. Ohromujúci zážitok z ôsmeho divu sveta – posmrtnej hlinenej TERAKOTOVEJ ARMÁDY (UNESCO) prvého čínskeho cisára. Výborné pirohy si dáme v moslimskej štvrti, ktorú obývajú Chuejovia. Užijeme si skvelé trhy po návšteve VEĽKEJ MEŠITY. Noc v Siane. VEĽKÁ PAGODA DIVEJ HUSI – počiatky budhizmu v cisárskej Číne, architektúra dynastie Tang. Prejdeme sa po starobylých MESTSKÝCH HRADBÁCH Sianu. Nočným vlakom presun do CHENGDU. Prechádzka v prekrásnych uličkách KUAN-ZHAI a JINLI v architektonickom štýle dynastie Čing. Ďalší deň výlet do chovnej stanice pánd, uvidíme PANDY v ich prirodzenom prostredí. Presun do sečuánskeho mesta Le-šan – jeho 71 m vysoký kamenný BUDHA (UNESCO) z éry dynastie Tang nás ohromí, návrat do Chengdu.

10.-12. deň:

Prelet do tajomného TIBETU, ubytovanie v centre starej LHASY, aklimatizácia na výšku 3600 m.n.m. Uvidíme to najlepšie z Lhasy a okolia. Palác POTALA (UNESCO) – pýcha Tibetu a sídlo tibetských dalajlámov, kláštor DŽOKHANG (UNESCO) – 1300 rokov starý, najzachovalejší chrám tibetského budhizmu, kláštor DREPUNG a letné sídlo dalajlámov NORBULINGKA (UNESCO). Prejdeme sa posvätným okruhom BARKHOR s pestrofarebným mixom Tibeťanov a zbožných pútnikov. Osviežime sa slaným čajom s jačím maslom.

13.-15. deň:

Odchod vlastnou dopravou do druhého najväčšieho tibetského mesta ŠIGATSE, kde si nenecháme ujsť kláštor TAŠILHUNPO, sídlo tibetských pančenlámov. Noc v Šigatse. Ak bude pekné počasie, z dediny TINGRI sa pokocháme majestátnou krásou Mount Everestu či Šiša Pangmy. Počas celého presunu Tibetom sa budeme kochať dychberúcou krásou divokosti magického Tibetu. Navštívime tradičný tibetský mlyn, kde ochutnáme tsampu. Cez zasnežený priesmyk Karo-La so zbytkami ľadovca vo výške 5020 m.n.m., Gyatso-La (5248 m.n.m.) a Tong-La (5150 m.n.m.) sa prenajatou dopravou presúvame na nepálske hranice, kde strávime noc. Po prechode hraníc cez Most priateľstva ideme vlastným autobusom prudkým klesaním na výšku 1600 m.n.m. do hlavného mesta NEPÁLU. Svieža zeleň, ryžové políčka, jazdí sa vľavo, bude teplo a miesto paličiek môžeme pri jedle používať ruky. Úplne iný svet!

16.-17.deň:

KÁTHMANDÚ s námestím DURBAR (UNESCO) a svätyňou KUMAR DEVI – sídlom dievčatka – uznávanej živej bohyne, hinduistický chrám PAŠUPATINATH s kremačným ghátom, budhistická stúpa BOUDHANATH (UNESCO) a spomienka na zlaté časy hippies v centre mesta v uličkách štvrti THAMEL. Záujemcovia si urobia vyhliadkový let k najvyššiemu štítu sveta MOUNT EVEREST. Možnosť spraviť si výlet do stredovekým mestečiek BHAKTAPUR či PATAN (obe UNESCO).

18.-20.deň:

Presun do národného parku CHITWAN (UNESCO) v TEARJSKEJ NÍŽINE. Absolvujeme krásne prechádzky nepálskym národným parkom, možnosť skvelého safari, na ktoré budete dlho spomínať. Názov Chitwan v preklade znamená „srdce džungle“ a my sami sa presvedčíme, čím si tento názov zaslúžil. SAFARI, ktoré zažijeme, je však rozhodne iný zážitok ako napríklad zážitok safari na africkom kontinente. I keď koncentrácia živočíchov je v tomto národnom parku neuveriteľne vysoká, kvôli hustote vegetácie budeme musieť sledovať svoje okolie oveľa pozornejšie ako na afrických savanách. Využiť možnosť absolvovania safari na slonoch vrelo odporúčame, no budeme sa plížiť džungľou aj pešo, kto chce, okúpe sa so slonmi. S vysokou pravdepodobnosťou uvidíme krokodíly či nosorožce – bájny malajský tiger nám dáva len jednopercentnú šancu na stretnutie. Navštívime SLONÍ SIROTINEC a pozrieme si tradičné obydlia a tance domorodých obyvateľov etnika THARU. Presun na nepálsko – indické hranice, odkiaľ sa odvezieme našou prenajatou dopravou do Varanásí. Ubytovanie v štvorhviezdičkovom hoteli s perfektnou reštauráciou!

21.-22.deň:

INDIA. Sväté mesto hinduistov – VARANÁSI. Mrazivý pocit pri pohľade na tradičný ceremoniál hinduistických kremačných obradov na gháte MANIKARNIKA posvätnej rieky GANGA. Magický východ slnka na Gange, fascinujúci ranný rituál jej „otvárania“ a večerný rituál jej „zatvárania“. Plavba po Gange, očistné kúpele hinduistov a pocit, aký ste ešte nezažili. Vyše 2000 rokov stará AŠÓKOVA STÚPA v SARNÁTE – mieste, kde Budha prvýkrát verejne vystúpil so svojím posolstvom o strednej ceste k nirváne. Ďalší deň nočný vlak do Agry.

23.-25 deň:

AGRA a jej ČERVENÁ PEVNOSŤ (UNESCO) – kolosálna mogulská stavba z červeného pieskovca, plná palácov, nádvorí, mešít a záhrad. TÁDŽ MAHÁL (UNESCO) – najkrajší monument večnej lásky všetkých čias, slovami neopísateľná poézia vytesaná do mramoru, biela perla na brehu rieky JAMUNA, architektonická rozprávka postihnuteľná iba zrakom… Zážitok, na aký sa nezabúda. FATEHPUR SIKRÍ (UNESCO) – opustené mogulské mesto vzdialené cca 40 km od Agry. Noc v Agre, skorý ranný presun prenajatou dopravou do DILLÍ. Sme v cieli našej expedície – DILLÍ. Prehliadka hlavného mesta Indie – KUTAB MINAR (UNESCO), NOVÉ DILLÍ s INDICKOU BRÁNOU, GHÁNDÍHO GHÁT, síkhský chrám GURUDWARA BANGLA SAHIB, LOTOSOVÝ CHRÁM náboženstva Baháí. Odlet domov, z Viedne odvoz Victory Travel autobusom, príchod na Slovensko. Sme plní vnemov, zážitkov a nesieme si v sebe dobrodružstvo, na ktoré nikdy nezabudneme.

 

Trasa zájazdu

CTNI_MAPA

Cesta okolo sveta – India. from Mestská televízia Trnava on Vimeo.

 

 

GALÉRIA

INFORMÁCIE O ZÁJAZDE

Termíny

19.08.2017 - 12.09.2017
15 dní dovolenky

Cena zahŕňa

Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, autobusovú dopravu, V Číne cestujeme vlakmi len prvou triedou! - pohodlný nočný vlak na trase Peking – Šanghaj, Šanghaj – Sian a Sian – Chengdu a indický typ nočného vlaku na trase Varanasi – Agra, ubytovanie v kvalitných hoteloch, štýlový 4* hotel v Siane a Varanasi, 20-krát raňajky, plnú penziu v národnom parku Chitwan, organizačné zabezpečenie víz, permity do Tibetu, poistenie CK voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Povinné príplatky, fakultatívne výlety, stravu, víza, vstupné, miestny prelet Chengdu – Lhasa: 190 €, poistenie lieč. nákladov.

Príplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 350 €

Cena

2490