MENU

Afrika

BURUNDI, RWANDA, UGANDA 2017

Plavba na kanoe v národných parkoch v srdci Afriky Pozorovanie horských goríl – TOP zážitok Pamätníky genocídy v Rwande Pláže s...

Afrika
Burundi
Rwanda
Uganda
Máj 2017
September 2017

2600

Afrika

BURUNDI, RWANDA, UGANDA 2017

  • Plavba na kanoe v národných parkoch v srdci Afriky
  • Pozorovanie horských goríl – TOP zážitok
  • Pamätníky genocídy v Rwande
  • Pláže s bielym pieskom na brehoch jazera Tanganika
  • Najväčšie jazero Afriky – Lake Victoria

 

Program zájazdu

1. – 2. deň:

Prílet do Burundi – BUJUMBURA. Prekvapivo čisté a pokojné hlavné mesto. Naše prvé momenty v centrálnej Afrike. Prehliadka mesta a oddych na snehobielych plážach jazera TANGANIKA. Aj o týchto miestach písal Ľudo Ondrejov vo svojich knihách o Afrike.

3. deň:

NP RUSIZI. Safari a pozorovanie divej zvery z loďky. Hrochy, krokodíly, rôzne druhy antilop a nespočetné množstvo exotických vtákov od pelikánov po plameniaky. A počuli ste už o obávanom krokodílovi Gustavovi?

4. deň:

Presun do KIRUNDO – čarovná oblasť pre milovníkov prírody. Jazero RWIHINDA (vtáčie jazero), je považované za hlavnú atrakciu regiónu. Biodiverzita vtáctva je v Burundi a Rwande najväčšia na svete. Čakajú nás výnimočné prírodné krásy, ale aj samotná plavba na ručne dlabaných kanoe. Výstup na kopce SHINGU a RUGER (1596 m.n.m.), odkiaľ sa budeme kochať výhľadom.

5. deň:

RWANDA. Krajina s komplikovanou históriou, v súčasnosti jedna z najbezpečnejších a najprogresívnejších krajín Afriky. NP NYUNGWE – tropický prales, ktorý je najstarším národným parkom Afriky. Po stopách šimpanzov a prejdeme sa po visutých lávkach okolo vodopádov k jednému z prameňov Nílu. Popri trojmetrových papradí sa budeme cítiť ako v praveku.

6. deň:

Transfer do mestečka KIBUYE, na brehu jazera KIVU. Jazero KIVU obsahuje najviac metánu na svete, dokonca sa tam ťaží, čo vytvára smrtiace podmienky pre trvalý život, ale ako hovoria domáci, jednodňový kúpeľ je veľmi liečivý. KIVU je prírodnou hranicou s Kongom. Relax na plážach jazera, ochutnáme rwandskú špecialitu ako banánové víno!

7. deň:

Pamätník genocídy MURAMBI. MURAMBI je unikátne miesto, kde je možné vidieť 2000 nepochovaných, vápnom zakonzervovaných tiel.. Zastavíme sa na kávu v bývalom hlavnom meste BUTARE. Presun do najväčšieho pútnického miesta v strednej Afrike KIBEHO uprostred rwandských hôr. Uvidíme ako žijú ľudia na vidieku. KIBEHO svojim významom prirovnávajú k Lurdom, Fatime či Medžugoriu. Kávové a čajové plantáže. Uvidíme proces spracovania týchto komodít a povieme si prečo je káva z Rwandy najlepšia.

8. – 9. deň:

KIGALI. Návšteva Kigali Memorial Center, kde získame kompletný a ucelený pohľad na genocídu. Prejdeme sa centrom mesta a vydáme sa do RUHENGERI –jeden z . najvýnimočnejších NP v Afrike – PARC NATIONAL DES VOLCANOS. Pozorovanie goríl v tesnej blízkosti! Vypneme blesky a v tichosti budeme pozorovať tieto majestátne tvory. Oblasť bohatá na sopky siahajúce až do výšky 4000 m.n.m. Jedna z nich je stále aktívna a v roku 2002 zničila miliónové, konžské mesto Goma, ktoré je vzdialené 70km.

10. deň:

UGANDA, ktorú Winston Churchill nazval Perlou Afriky. NP QUEEN ELIZABETH – africké safari s levmi, žirafami či slonmi. Plavba loďou kanálom Kazinga, spájajúci JAZERÁ EDWARD a GEORGE s najväčšou koncentráciou hrochov na svete. Plavba loďkou bude vrcholom nášho vodného safari.

11. – 12. deň:

Prekročíme rovník a sme v KAMPALA, hlavnom meste krajiny. Kráľovský palác, kráľovské hrobky, od roku 2001 pod patronátom UNESCO. Tu si užijeme pravý nočný život v Afrike! Najväčšie jazero Afriky VIKTÓRIINO JAZERO a ostrovy SSESE. Posledné momenty nášho afrického dobrodružstva. Odlet a prílet do Európy.

 

Trasa zájazdu

Burundi_Rwanda_Uganda

GALÉRIA

INFORMÁCIE O ZÁJAZDE

Termíny

31.05.2017 - 11.06.2017
len 8 dní vašej dovolenky!
15.09.2017 - 26.09.2017
len 7 dní vašej dovolenky!

Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov a stopárov, výlet loďou po kanále Kazinga, safari v NP Rwandy, Burundi a Ugande, ubytovanie v približne 3*hoteloch s raňajkami v dvojlôžkových izbách v horách v bungalovoch, prenajatú dopravu s miestnym šoférom, cestné poplatky, poistenie CK voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa

Víza (cca 160 €), povinné príplatky, vstupné, bakšiš, fakultatívne výlety, visuté lávky v NP Nyungwe, poistenie liečebných nákladov.

Príplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 280 €

Dôležité vedieť

Výlet za horskými gorilami trvá cca 1 hod, viac nie je možné zotrvať v blízkosti týchto ohrozených primátov. S ozbrojeným sprievodom nás čaká túra (5 hodín) do hôr. Výlet vrátane povolení a bakšišu sa pohybuje v cene cca 600 €.

Cena

2600