Hľadať
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

Víkend v Oslo

Víkend v Oslo

Do Nórska sa cestuje za prírodou. Môžete si tam rozložiť stan a nachytať ryby mimo vyhradených kempov a bez rybárskeho lístka. Proste sloboda.

Oslo plné sériových vrahov?

Ja som ale navštívila polmiliónové Oslo. Poznala som ho iba cez postavu obľúbeného hrdinu temných detektívok autora Jo Nesbø, Harryho Hola, ktorý pracuje a žije v Oslo. Miesta a štvrte v meste hrajú dôležitú úlohu pri naháňaní sériových vrahov. Opak bol pravdou.

Oslo ma ohromilo svojou prívetivosťou. Aj keď leží asi 1 700 km severozápadne od Slovenska, mali sme šťastie na pekné počasie. Cestovala som so Zuzanou Kaprinay. Obidve sa vyhýbame turistickým destináciam. Radi sa nazývame cestovateľkami. A v Oslo nás čakali stretnutia s množstvom ľudí od umeleckých remesiel, ako tu nazývajú dizajnérov, fotografmi a majiteľmi galérií. To nám nebránilo cestou na stretnutia obdivovať modernú budovu opery, či funkcionalistickú radnicu, kde sa každoročne odovzdáva Nobelova cena.

Podľa jedného prieskumu väčšina obyvateľov Osla by nechcela žiť nikde inde. Celkom ich chápem. Je skvelé žiť a pracovať v meste plnom umenia, kde sa v parku cvičí jóga či hromadne piknikuje s jednorazovými barbecue setmi.

Pripravili sme pre cestovateľov nový koncept – Za umením do Oslo, ( Travel with Purpose), kde sa môžete stretnúť s miestnym umelcom a stráviť s ním čas, zažiť „ workshop“ a okrem toho si samozrejme pozrieť aj mesto a jeho atrakcie 🙂

Už čoskoro v novom katalógu Victory Travel 2018!

Autor textu: Lucie Meisner

Foto: Shutterstock

Alica Barošová
Alica Barošová

Študuje filmovú produkciu v Zlíne a v lete zvykne točiť cestovateľské dokumenty. Začína to postavením štábu a pokračuje zabezpečením technického vybavenia. Počas dlhých ciest po Škandinávii dokáže v priebehu dvadsiatich minút nájsť typických miestnych obyvateľov a presvedčiť ich, aby porozprávali o svojej krajine na kameru. Miluje čokoládové M&M’S a rada fotí na Instagram.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}